Arda Turan'dan beklenen açıklama geldi!

​Arda Turan'dan beklenen açıklama geldi!
​Arda Turan'dan beklenen açıklama geldi!

Arda Turan, Barcelona kariyerinin kendisi için sona erdiğini ve şartların olgunlaşması durumunda Beşiktaş'ta oynamak istediğini açıkladı.

Son günlerde gündemde en çok Arda Turan'ın ismi yer alıyor. Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bu sezon Barcelona'da yeteri kadar şans bulamayan Arda Turan, Katalan ekibindeki geleceği hakkında karar verdi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Londra'da buluştuğu ileri sürülen Arda Turan, hafta sonu ise İstanbul'a geldi. Arda kendisine yöneltilen Beşiktaş sorularını açık yüreklilikle yanıtladı. Ancak milli futbolcu, Fatih Terim ile arasında yaşananlar nedeniyle Galatasaray hakkında konuşmamayı tercih etti.

“Çok özledim”

Arda Turan, Beşiktaş'ın teklifine sıcak bakıyor.
Arda Turan, Beşiktaş'ın teklifine sıcak bakıyor.

Fanatik'in haberine göre; La Liga’ya devre arası verilmesinin ardından soluğu Türkiye’de alan Arda Turan’ın, geleceğiyle ilgili kararı önceki gün Yeniköy’deki bir balıkçıda yakın arkadaşlarıyla paylaştığı bildirildi. 30 yaşındaki kanat oyuncusunun, “Barcelona serüveni benim için bitti sayılır. Türkiye’de oynamayı çok özledim. Şartlar oluşursa Beşiktaş neden olmasın” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Bu sözlerin ardından bir arkadaşının, “Galatasaray’a dönmek istemez misin?” sorusuna ise tecrübeli oyuncunun, “Onların durumu iyi! Galatasaray konusunu konuşmayalım” cevabını verdiği belirtildi.

Kiralama formülü

Siyah-Beyazlıların, yıldız isim için Barcelona’yla menajer Ahmet Bulut aracılığıyla görüşmelere başladığı ve yönetimin satın alma opsiyonlu 1,5 yıllık kiralama formülü üzerinde durduğu belirtildi. Teknik direktör Ernesto Valverde’nin bu sezon forma şansı tanımadığı Arda Turan için Barcelona Yönetimi de kararını vermişti. Katalanlar, Arda için tekliflere açık olduğunu duyurmuştu. Deneyimli oyuncunun geleceğinin bu hafta içerisinde şekillenebileceği öğrenildi.