Arda Turan'ın kırmızı kartı Sivasspor maçına damga vurdu

Arda Turan
Arda Turan

Başakşehirli futbolcular Sivasspor'a karşı kaybedilen 2 puandan sonra adeta yıkıldı. Yenilen golden sonra Emre Belözoğlu, sahanın ortasında kendini yere bırakırken Arda Turan bir pozisyon esnasında sinirlerine hakim olamadı ve yardımcı hakeme itiraz ederken fiziksel müdahalede bulundu. Milli futbolcu kırmızı kartla oyundan atıldı.

Başakşehir, Sivasspor maçında yediği son dakika golünden sonra adeta yıkıldı. Emre Belözoğlu'nun görüntüsü sosyal medyada gündem olurken Arda Turan yan hakeme yaptığı fiziksel müdahale sonrasında kırmızı kartla oyundan atıldı.

Başakşehir, bu müsabakada bıraktığı 2 puanın yanında 2 futbolcusunu da kırmızı karttan kaybetti. Turuncu-lacivertlilerde ilk olarak Mossoro, 38. dakikada kırmızı kartla oyun ihraç edildi. İkinci kırmızı kartı ise Arda Turan gördü. Karşılaşmanın 90+4. dakikasında yardımcı hakem Erdinç Sezertam’ı itmesi sonucunda maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu, Arda’yı direkt kırmızı kart ile cezalandırdı. Başakşehir, böylece şampiyonluk yolunda gelecek hafta iki futbolcusundan yoksun sahaya çıkacak.

  • Öte yandan tecrübeli gazeteci Atilla Türker, Arda Turan'ın yan hakeme yaptığı hareket sebebiyle en az 10 maç ceza alması gerektiğini savundu.