Artık hedef "Şampiyonluk"

Trabzonspor Fenerbahçe maçı galibiyet sevinci
Trabzonspor Fenerbahçe maçı galibiyet sevinci

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, takımının Fenerbahçe'yi 3-1 yenmesi üzerine yaptığı açıklamada, "Bu takım şampiyon olacaksa ki olacak, Abdülkadir Ömür’ün de çok büyük katkısı olacak" dedi.

Süper Lig’in 9. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe karşılaştı. Ev sahibi Trabzonspor, sahadan 3-1 galip ayrıldı.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, oyun üstünlüklerinin olduğunu belirterek, "Maç öncesi bütün senaryolara karşı hazırlandık. Taraftarımızın müthiş desteğiyle oyun bizim istediğimiz gibi başladı. Oyunun başında net pozisyonu bulduk. Bazen oyunun dönüşlerindeki anlar yorucu olabiliyor. Öne geçerken geriye düştüğümüz bir pozisyonu yaşadık. Oyun üstünlüğümüz vardı, kırmızı kartın ve arkasından golün gelmesiyle birlikte oyunun o ana kadar üstünlüğümüz vardı ama daha sonra tamamen üstünlüğü ele aldık" dedi.

"Şampiyon olmadık, şampiyonluk yolunda önemli mesafe katettiğimize inanıyorum"

  • Şampiyonluk yolunda önemli mesafe aldıklarını kaydeden Avcı, "Daha hiçbir şey kazanmadık. Şampiyon olmadık, şampiyonluk yolunda önemli mesafe katettiğimize inanıyorum. Sadece 3 puan aldık. Daha ligin başındayız. 21 bin kişinin Trabzonspor’a oyuncu grubu üzerinde çok etkileri var destek olduklarında bizim oyunumuzu hızlandıracaklar, baskımızı arttıracaklar. Bu şehir bunu fazlasıyla hak ediyor. Onların desteklemeleri çok önemli. İstedikleri, galibiyetti" şeklinde konuştu.

"Yöresel oyunculara biraz daha fazla sahip çıkalım"

  • Bordo-mavili taraftarlara seslenen Avcı, "Özellikle yöresel oyunculara biraz daha fazla sahip çıkalım. Alt kaynaktan gelmişler. Hem buranın taraftarları, hem de burada oynuyorlar. Bütçesini dengeliyorlar. Eleştiri tabii ki olacak, bana da oyuncuya da olacak ama maç bittikten sonra yapalım. Çünkü taraftar bunu desteklediği an biz çok hızlı mesafe katediyoruz. Yöresel oyuncuların avantajları dezavantajları var. Abdülkadir Ömür'ün duygusal bir yapısı var. Bu takım şampiyon olacaksa, olacağına inanıyorum, Ömür'ün çok büyük katkısı olacak. Her fırsatta onu çok iyi kullanmaya çalışıyorum" ifadelerini kullandı.