Aykut Kocaman başarı için reçeteyi yazdı

Kocaman'dan başarı formülü...
Kocaman'dan başarı formülü...

Fenerbahçe’nin deneyimli teknik direktörü hem ligde hem de Avrupa’da başarıyı yakalamak için gece gündüz çalışıyor. Kocaman bu doğrultuda tüm futbolcularının en az bin metre sprint atması gerektiğini düşünüyor.

F.Bahçe’nin teknik patronu Aykut Kocaman takımına reçeteyi yazdı ve oyuncularına “Her biriniz en az bin metre sprint atacaksınız” dedi

Topuk Yaylası kampının son gününde 'Bizim seviyemizde ve üzerimizde takımlarla mücadele edebilmemiz için fiziksel olarak daha iyi duruma gelmemiz gerekiyor' diyen F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın, oyuncularına koşu mesafeleri üzerinden dert yandığı öğrenildi. Kocaman'ın, oyuncularının 'sprint' yani "20km/s üzerinde koşu" rakamlarını beğenmediği ve bu rakamın oldukça düşük olduğu ortaya çıktı. İsviçre kampında buna yönelik çalışmalar yapan Kocaman'ın talebelerine özellikle Şampiyonlar Ligi seviyesinde takımların oyuncu başına 90 dakikada 1200-1500 metre sprinte ulaştıkları ve kendilerinin de bu seviyeden çok geride olduklarını söyledi. Teknik heyetin ilk hedefi, takımı ortalama oyuncu başı 1000 metre sprinte ulaştırmak.

Dirar, Alper ve Valbuena sınıfı geçti

İsviçre kampında özellikle 'sprint' konusu üzerinde duran Kocaman ve ekibinin elinde ise şu an Nabil Dirar, Alper Potuk ve Valbuena dışında istenilen seviyeye ulaşan oyuncu yok... Oyuncuları ile yaptığı toplantıda talebelerine Süper Lig'de başarı için sprint mesafesinin en önemli kriterlerden biri olduğu bildiren Aykut Kocaman'ın "Zaten topu ayağında tutabilen bir takımız. Bu konudan bir sıkıntımız yok ama sprint konusunda da rakiplere üstünlük kurarsak, bizim için başarı yolu açılır" dediği öğrenildi.

(Kaynak: Sabah)