Aykut Kocaman'dan olay Fatih Terim cevabı

Aykut Kocaman
Aykut Kocaman

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldığı mücadelenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fatih Terim sorusuna da yanıt verdi.

Spor Toto Süper Lig'de ilk devrenin son haftasında Fenerbahçe deplasmanda Atiker Konysapor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı.

Atiker Konyaspor'un golü 59.dakikada Ömer Ali Şehiner'den gelirken, Fenerbahçe'nin golünü ise 69.dakikada Mehmet Topal kaydetti. Maçtan sonra basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman şu ifadeleri kullandı:

  • "Sonuç dışında oyunun buraya gidebileceğini tahmin ediyordum. Rakip kaleci ve stoperlere sağlıklı baskıyı götüremeyince Konyaspor hemen hemen 3 senedir çok alışık oynadığı oyunu bize karşı oynadı. Alan belirlediler sağlıklı bir şekilde oynadılar. 20-25 dakikalık bölüm bizim yeterli baskıyı rakip üzerinde oluşturamamamızla geçti. İlk yarı aslında bir tık beklediğimizden düşük geçti. İhtiyaçlarda söz konusu olunca sanki 1-0 maçı gibi gözüküyordu. Konyaspor ikinci yarıya daha saldırgan başladı, 5-6 dakika böyle geçti sonra tam oyunu dengeledik istediğimiz kıvama getirirken basit hata gollerinden bir tanesi geldi ve bu rakibin direncini artırdı ve bizi bir adım geride bıraktı. Rakibi oyundan düşürme ve 3 puana gitme yolu 70. dakikadan sonra tamamen ablukaya da aldık ama istediğimiz elde edemedik."

Aykut Kocaman, bir muhabirin sorduğu; "Fatih Terim rakipler için iyi mi yoksa kötü mü oldu?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

  • "Bu soru için herhangi bir yanıtım yok. Bekleyip göreceğiz."