Aykut Kocaman'ın Ozan hakkındaki şaşırtan kararı

​Aykut Kocaman'ın Ozan hakkındaki şaşırtan kararı
​Aykut Kocaman'ın Ozan hakkındaki şaşırtan kararı

Fenerbahçe'nin devre arasında yollarını ayırmak istediği Ozan Tufan hakkında ortaya çıkan yeni gelişme herkesi şaşırttı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman takımında Ozan Tufan'ı görmek istemiyor. Ancak bu plan Kocaman'ın yakın zamanda aldığı bir karar değil.

Her şey sezon başında yaşandı

Aykut Kocaman'ın sezon başında sarf ettiği sözlerin Ozan'ın motivasyonunu olumsuz etkilediği belirtildi.
Aykut Kocaman'ın sezon başında sarf ettiği sözlerin Ozan'ın motivasyonunu olumsuz etkilediği belirtildi.

Milliyet'in haberine göre; Kocaman’ın resmen göreve başlamasıyla birlikte Ozan Tufan da yeni teknik direktörünü tebrik etmek istedi. Sezon daha başlamamışken Kocaman’ı arayan yıldız oyuncu, hocasını tebrik ettikten sonra şok bir cevap aldı.

Aldığı yanıt şaşkına çevirdi

Ozan’ın “Hayırlı olsun hocam. Bu sezon inşallah hep birlikte çok başarılı olacağız” ifadesine karşılık deneyimli teknik adamın futbolcusuna teşekkür ederek, “Ancak seni bu sezon kadroda düşünmüyorum” dediği belirtildi.

Henüz sezon başlamamışken yapılan bu telefon görüşmesi ve Aykut Kocaman’ın ilk görüşmede Ozan’ı kadroda düşünmediğini söylemesi, Ozan’da büyük bir hayal kırıklığı oluşturdu. Ardından 22 yaşındaki futbolcu o dönemki menajeri Ahmet Bulut ile takım aramaya başladı.

Eşyalarını topladı

Portekiz ve İspanyol ekipleriyle masaya oturan genç oyuncunun transferi son anda gerçekleşmedi. Eşyalarını toplayıp, İspanyolca kursu bile almaya başlayan genç futbolcunun transferi için gerekli imzalar son anda atılamadı. Sonuç olarak da kendisini istemeyen Aykut Kocaman’ın kadrosunda yer alarak sezona sarı-lacivertli forma altında başladı.

"Zaten beni istemiyor"

Ozan Tufan formasına hasret kaldı.
Ozan Tufan formasına hasret kaldı.

Sezon başladıktan sonra henüz tam olarak kurulamayan kadro içinde Ozan forma buldu. Gol ve asistler de yapan genç futbolcu iyi oynadığını düşündüğü dönemde birden kulübeye gelince sezon içindeki üçüncü travmayı yaşadı. Genç yıldız, kendisini sezon başı istemeyen Kocaman’ın bu kararını “Zaten beni istemiyordu” diyerek yorumladı. Ozan bunun ardından iyice çalışma temposundan uzaklaştı ve küstü.