Aziz Yıldırım esti gürledi! İşte Yıldırım'dan Koç'a o sözler

Aziz Yıldırım esti gürledi! İşte Yıldırım'dan Koç'a o sözler
Aziz Yıldırım esti gürledi! İşte Yıldırım'dan Koç'a o sözler

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarla başkan Aziz Yıldırım'ı hedef alan Ali Koç'a ağır yanıtlar geldi. İddiaları cevaplayan Aziz Yıldırım, Koç'un 'yalan' konuştuğunu vurguladı.

Fenerbahçe yeni başkanını 2-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek genel kurulda belirleyecek. Mevcut başkan Aziz Yıldırım da aday Ali Koç da çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Yıldırım sessiz kalmadı

Zorlu maraton öncesinde iki ismin karşılıklı söz düellosu da tüm hızıyla sürüyor. Ali Koç, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Aziz Yıldırım'ın kendisi hakkında iftira attığını ve artık görevi gençlere devretmesi gerektiğini vurguladı. Ali Koç'un açıklamalarına sinirlenen Yıldırım açtı ağzını yumdu gözünü. İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Kendi yalanına inandı"

Yıldırım, "Bir insanın içinde bulunduğu en tehlikeli durum, söylediği yalana kendisinin inanması ve yalanı alkışlandığında yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmesidir. ‘Bilabedel üyelik’ dedi. Yazı ile sorduk. ‘Ben sadece dedikoduları dillendirdim. Başkan asla hukuka ve tüzüğe aykırı iş yapmaz dedim’ diye yazılı cevap verdi. 101 kişi savcılığa 3 Temmuz kumpasının planlayıcısı olarak şikayet etmiş, savcı seçim manüplasyonu demiş, kumpas mağduru olmuş. Ali bey, avukatın 101 şikayetçinin kim olduğunu öğrenmiştir. Kamuoyuna açıkla! Sana kumpas kuranlar kim? Türkiye ’de kurulan kumpasların en büyük mağdurlarından biri olarak sana söz veriyorum. Senin en büyük savunucun ben olacağım. Kumpasçılar kimse; korkmadan, kaçmadan karşısına ben dikileceğim. Açıklamaya korkma. Aksi takdirde herkes hayali düşmanlarla hayali mağduriyet yarattığını düşünür ve ciddiye alınmazsın" dedi.

"Kim, neyi çaldı?"

Aziz Yıldırım, Ali Koç'un yanlış zamanda aday olduğunu ve kulübü böldüğünü söyledi.nFotoğraf: AA
Aziz Yıldırım, Ali Koç'un yanlış zamanda aday olduğunu ve kulübü böldüğünü söyledi.nFotoğraf: AA

Yıldırım, "“2015’ten beri üzerinde durduğumuz projeyi seçime alet etmeniz, Başkan ve yönetimi ‘çalmakla’ itham etmeniz hangi edep değerleriyle bağdaşıyor?’ Nedir bu küçük dağları ben yarattım havası? Ortaya henüz bir proje koyduğunuzu da görmedik, neyi sahiplenecekmişiz? ‘Her şeyimiz doğal, diyorsun. Sosyal medyada teşekkür ettiğin troller de mi doğal? Anamıza avradımıza her gün sayısız küfür eden troller? Sizlerden söz istiyorum, kombine kalmayacak' diyorsun. Peki ya başkan olamazsan? 2 yıldız yaptığınız gibi, 'maça gitmeyin' telkinlerinde mi bulunacaksınız trolleriniz aracılığıyla? Fenerbahçe'ye şart koşmak ne demek, cümleye 'Başkan olursam' diye başlamak ne ayıp... 'Çok yakında büyük bir kulüp olamayabiliriz' demiş Ali bey. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. 3 Temmuz'un tahribatını toparlarken, futbolun geleceğini de kurtaracak sistemi kuruyoruz" ifadelerini kullandı.

“Zamansız aday oldun”

Ali Koç'un görevden hiçbir zaman kaçmadığını yönündeki sözlere değinen Yıldırım, “Ağızlarda sakız olmuş başka bir iddia da ‘Tek vücut olmuş, tüm kesimlerle barışık bir Fenerbahçe’... Fenerbahçe tarihini bilmeyenlerin cümlesi bu. 98’den öncesine bakın; kaç grup var, Fenerbahçe kimlerin ellerinde? Bizim, Fenerbahçe’ye başkan adayı olmanla ilgili bir problemimiz yok Ali Bey. Problem, zamansız adaylığınla ilgili. 16 ay önceden aday olup, her ayağımız tökezlediğinde insanların konsantrasyonunu saha dışına taşıdın. Zaten ben seni, yargıtay süreci sona erdiğinde başkan görmek istediğimi ifade etmişim. Sözünden dönen ben değilim, sensin. ‘3 Temmuz’da kaçmadım’ diyorsun. Mayıs 2012’de bıraktığında, ben tutukluydum. Tam 4 ay sonra tahliye oldum. 2015’te yeniden yargılama oldu. Neredeydin? 2016’dan beri kumpas davası sürüyor, bir gün geldin mi? 17-25 Aralık, 15 Temmuz sonrası ortaya çıkıp delikanlılık yapmak kolay, öncesinde neredeydin?" dedi.

“Mağdur edebiyatını bırak”

Koç'un dava arkadaşlığına yakışmayan bir tutum sergilediğini belirten Yıldırım, “Kapalı kapılar ardında söylenen bir şey yok. İlk kez basına açık konuşunca, kapalı toplantılarında dillendirdiklerini unuttun. Aziz Yıldırım, yüzüne söyleyemeyeceği bir şeyi arkadan söylemez. FETÖ’nün savcısına, hakimine, polisine korkmadan inandığını söyleyen Aziz Yıldırım, neye inanıyorsa onu söyler. Mağdur edebiyatını bırak. Koç ailesinin temsilcisi olan sen, hangi mağduriyetten söz ediyorsun? Ne mağduriyet yaşadın? Anlamını bilir misin? ‘Her yıl 10 bin üye yapacağım’ diyorsun. ‘Hedef 1 Milyon Üye’yi incelemedin mi? Üyeliğin önünü açan kim? Rol çalan kim? ‘3 Temmuz bitmedi’ diyoruz. Halâ aynı hakemler, kurullar, insanlar futbolu yönetiyor. Anlamıyor musun? ‘Biz dava arkadaşıyız’, ‘Yapılan iyilikler söylenmez, ayıp’ diyorsun. Daha 3-4 ay önce, ‘dava arkadaşın’ olan Şekip Mosturoğlu’nun ailesi için söylediklerini unuttuk mu zannediyorsun?" şeklinde konuştu.