Aziz Yıldırım tehlikeyi fark etti ama...

​Aziz Yıldırım tehlikeyi fark etti ama...
​Aziz Yıldırım tehlikeyi fark etti ama...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım derbinin ilk yarısını sona erdiğinde adata yaşanacakları önceden okudu. Önlem alındı ama olayların önüne geçilemedi.

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde yaşananları Aziz Yıldırım dakikalar öncesinde fark etti. 20 yıllık tecrübe Yıldırım'ın etrafındakileri harekete geçirmesine yetti. Milliyet'in haberine göre; Yıldırım, Hasan Çetinkaya'yı aradı ve önlem alınmasını istedi.

Yıldırım endişelendi

Yıldırım, maçın devre arası olduğunda hemen idari menajer Hasan Çetinkaya'ya ulaşarak bu konuyla ilgili endişelerini aktardı. Bu durumun emniyet yetkililerine iletilmesini ve özellikle kornerlerde gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

Aziz Yıldırım yaşanacakları önceden tahmin etti. nFotoğraf: İHA
Aziz Yıldırım yaşanacakları önceden tahmin etti. nFotoğraf: İHA

Kadıköy'de bir ilk

Öte yandan, sarı-lacivertli yetkililer ilk yarının bitimiyle birlikte hakem Mete Kalkavan'ın benzer şekilde yabancı maddelerin gelmesi durumunda maçı tatil edeceğini söylemesinin de önemli olduğunu dile getirdi. İlk 45 dakikada 3 farklı kornerde, Beşiktaşlı futbolculara atılan yabancı maddeler ortamı gerdi. Mete Kalkavan da devre arasında bu durumu açık bir şekilde söyledi. İlk kez bu tip bir durumla karşılaştıklarını belirten sarı-lacivertliler birçok statta çok daha ağır şartta maçlar oynanmasına rağmen hiçbir hakemin böyle bir ifade kullanmadığını ifade etti.