Belhanda'dan Gomis yorumu: Hata yaptılar

​Belhanda'dan Gomis yorumu: Hata yaptılar
​Belhanda'dan Gomis yorumu: Hata yaptılar

Galatasaray'ın Faslı futbolcusu Belhanda takım arkadaşı Gomis hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Belhanda, Marsilya'nın Gomis konusunda hata yaptığını belirtti.

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Belhanda, Fransız basınına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın Faslı yıldızı Younes Belhanda takım arkadaşı Bafetimbi Gomis'in eski kulübü Marsilya'nın deneyimli golcüyü bırakarak büyük hata yaptığını söyledi.

Spor Toto Süper Lig'in ilk 7 haftasını 5 puan farkla zirvede kapatan Galatasaray'ın Fransız santrforu Bafetimbi Gomis attığı 7 golle gol krallığını Burak Yılmaz ve Vagner Love ile paylaşıyor.

Kısa sürede sarı kırmızılı taraftarların sevgilisi hâline gelen Gomis'in bu başarısı ülkesi Fransa'da da konuşuluyor. RMC Sport'ta bir radyo programına konuk olan Galatasaray'ın Faslı orta sahası Younes Belhanda, takım arkadaşının geçen sezonu kiralık geçirdiği Marsilya'dan ayrılışını ve Türkiye'deki performansını yorumladı.

Marsilya yönetiminin Gomis'i bırakarak büyük hata yaptığını vurgulayan 27 yaşındaki futbolcu, ''Marsilya yönetimi onu beklediği gibi 9 numara pozisyonundaki ilk alternatif olarak düşünmedi. Eğer 20 gol atan bir forvet için bunu yeterli bulmuyorsanız bu endişe verici bir durum. Ancak Gomis, Galatasaray'a geldiği için pişman değil ve Türkiye'de çok mutlu. Marsilya yönetimi hata yaptı'' dedi ve Fransız golcünün bir fenomene dönüştüğünü hatırlattı,

''Galatasaray tercihi yüzünden çok mutlu. Özellikle ilk 7 haftada attığı 7 gol buna yardımcı oldu. Tüm taraftarlar için bir idol hâline geldi ve oradaki herkesi mutlu ediyor.''

(Kaynak: Eurosport)