Bergamalı sporcular, Kardeş Şehir Olimpiyatları için yola çıktı

Kardeş Şehir Olimpiyatları için yola çıktılar.
Kardeş Şehir Olimpiyatları için yola çıktılar.

Bergamalı sporcular, Almanya’nın Böblingen kentine doğru yola çıktı.

İzmir Bergama’nın 120 kişilik sporcu kafilesi, Kardeş Şehir Olimpiyatları’na katılmak için Almanya’nın Böblingen kentine doğru yola çıktı.
Bergama’nın kardeş şehirleri Böblingen (Almanya), Pontoise (Fransa), Sittard-Geleen (Hollanda), Krems (Avusturya), Glenrothes (İskoçya) ve Alba’nın (İtalya) katılımıyla her 3 yılda bir yapılan Kardeş Şehir Olimpiyatları 26-30 Temmuz tarihleri arasında Böblingen’de gerçekleşecek. Olimpiyatlar’a katılmak için başarılı bir hazırlık döneminden geçen Bergamalı sporcuları, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile birlikte, sporcuların aileleri yolcu etti.
22 Temmuz tarihinde yola çıkan Bergamalı sporcular Yunanistan’ın Selanik kentine uğrayarak Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret edecek. Makedonya’nın Üsküp güzergahından yola devam eden kafile Sırbistan’ın Belgrad, Hırvatistan’ın Zagreb, Slovenya’nın Lubyana ve Avusturya üzerinden 26 Temmuz’da Almanya’nın Böblingen kentinde olacak. 30 Temmuz tarihinde Olimpiyatlar’ın sona ermesiyle yola çıkacak olan sporcu kafilesi 3 Ağustos tarihinde Bergama’ya geri dönecek.
7 ülke katılıyor26 Temmuz tarihinde Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, İskoçya, İtalya ve Türkiye olmak üzere 7 ülkenin katılacağı olimpiyatlarda Bergamalı sporcular futbol, basketbol, voleybol, judo, atletizm ve masa tenisi dallarında ülkemizi temsil edecekler. Olimpiyatlar’a katılacak olan sporculara başarılar dileyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "14’üncü Kardeş Şehir Olimpiyatları’na biz ev sahipliği yapmıştık. Şimdi 15’inci Kardeş Şehir Olimpiyatları için Almanya’nın Böblingen kentine gidiyoruz. Sporcularımız orada sadece Bergama’yı değil, Türkiye’yi temsil edecekler. Ülkemizi Bergamalılar olarak en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.