Bermuda şeytan üçgeni: Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor'da yılın takasları

Devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında adeta transfer savaşları yaşanıyor. İşte önümüzdeki günlerde resmiyete dökülecek yılın transfer takasları.

Lige verilen aranın ardından başlayan transfer dönemi oldukça hareketli geçiyor. Takımlarımız UEFA mali kriterlerine takılmamak için para harcamak yerine takas formülü ile transferleri gerçekleştirme peşinde. İşte bu sezona damga vuracak yılın takaslarında ve transferlerinde son gelişmeler...


Aatif Chahechouhe - Mehmet Ekici

                  
                  
                  Ara transfer döneminin en büyük transfer hamlesi gerçekleşmek üzere. Mehmet Ekici, Trabzonspor ile sezon sonunda bitecek sözleşmesini uzatmayacağını açıklayınca, 3 büyükler hemen harekete geçmişti. Ancak yapılan görüşmeler sonrası Fenerbahçe, ezeli rakiplerini geride bırakıp yıldız futbolcu konusunda bir adım öne geçti. Sarı-Lacivertliler, Aatif'ın bonservisinin yanı sıra 500 bin Euro (1.9 milyon TL) teklif ederek Trabzonspor ile el sıkıştı.

Aatif'a çifte markaj
İmzaların atılması için, Fenerbahçe'den ayrılmak istemeyen Aatif'ın ikna edilmesi kaldı. Bordo-Mavililer'in teknik patronu Ersun Yanal, Faslı yıldız ile Trabzonspor'a gelmesi için bizzat görüşmelere başladı. Yönetim ise Aatif'ın menaceriyle temasa geçerek pazarlığa girişti. Kaynak Fotomaç
Aatif Chahechouhe - Mehmet Ekici Ara transfer döneminin en büyük transfer hamlesi gerçekleşmek üzere. Mehmet Ekici, Trabzonspor ile sezon sonunda bitecek sözleşmesini uzatmayacağını açıklayınca, 3 büyükler hemen harekete geçmişti. Ancak yapılan görüşmeler sonrası Fenerbahçe, ezeli rakiplerini geride bırakıp yıldız futbolcu konusunda bir adım öne geçti. Sarı-Lacivertliler, Aatif'ın bonservisinin yanı sıra 500 bin Euro (1.9 milyon TL) teklif ederek Trabzonspor ile el sıkıştı. Aatif'a çifte markaj İmzaların atılması için, Fenerbahçe'den ayrılmak istemeyen Aatif'ın ikna edilmesi kaldı. Bordo-Mavililer'in teknik patronu Ersun Yanal, Faslı yıldız ile Trabzonspor'a gelmesi için bizzat görüşmelere başladı. Yönetim ise Aatif'ın menaceriyle temasa geçerek pazarlığa girişti. Kaynak Fotomaç
Muhammet Demir - Chedjou

                  
                  
                  Jan Durica'nın yanına tecrübeli bir isim arayan Trabzonspor'a Galatasaray'dan sürpriz bir teklif geldi. Mehmet Ekici'de mutlu sona ulaşamayan Aslan, bu kez Muhammet Demir için Trabzon'un kapısını çaldı.

Yönetim ise bu teklife “Chedjou artı 1 milyon Euro verin, karşılığında Muhammet'i alın” karşılığını verdi.

Galatasaray'ın Trabzon'un Muhammet'e karşılık yaptığı teklifi değerlendirmeye aldığı ve düşünmek için süre istediği ifade edildi. Kaynak : Habertürk
Muhammet Demir - Chedjou Jan Durica'nın yanına tecrübeli bir isim arayan Trabzonspor'a Galatasaray'dan sürpriz bir teklif geldi. Mehmet Ekici'de mutlu sona ulaşamayan Aslan, bu kez Muhammet Demir için Trabzon'un kapısını çaldı. Yönetim ise bu teklife “Chedjou artı 1 milyon Euro verin, karşılığında Muhammet'i alın” karşılığını verdi. Galatasaray'ın Trabzon'un Muhammet'e karşılık yaptığı teklifi değerlendirmeye aldığı ve düşünmek için süre istediği ifade edildi. Kaynak : Habertürk
Eto'o - Kerim, Ömer ve Necip (bir oyuncu takası)

                  
                  Beşiktaş, Samuel Eto'o transferinde son aşamaya geldi... Siyah-beyazlı kulübe transferi artık an meselesi olan Kamerunlu yıldız dün, büyük bir sürpriz yaptı. Eto'o, siyah-beyazlı takımın dün sabahki idmanını izledi. Kırmızı-beyazlı takımla idmana gelen Eto'o, saha girişinde bir süre Beşiktaş'ın antrenmanını takip etti. Saha kenarında bir süre idmanı seyreden Eto'o, futbolculara ve teknik heyete el salladıktan sonra ayrıldı.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Samuel Eto'o'nun transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Eto'o'nun çok önemli oyuncuları olduğunu belirterek, kendisini kadroda tutmak istediklerini de söyleyen Başkan Öztürk; buna rağmen Beşiktaşlı yöneticilerle görüşmeler yaptıklarını doğruladı ve "Biz de Beşiktaş'tan Kerim Frei, Ömer Şişmanoğlu ve Necip ile ilgileniyoruz" ifadelerini kullandı. 
Kaynak( Fotomaç)
Eto'o - Kerim, Ömer ve Necip (bir oyuncu takası) Beşiktaş, Samuel Eto'o transferinde son aşamaya geldi... Siyah-beyazlı kulübe transferi artık an meselesi olan Kamerunlu yıldız dün, büyük bir sürpriz yaptı. Eto'o, siyah-beyazlı takımın dün sabahki idmanını izledi. Kırmızı-beyazlı takımla idmana gelen Eto'o, saha girişinde bir süre Beşiktaş'ın antrenmanını takip etti. Saha kenarında bir süre idmanı seyreden Eto'o, futbolculara ve teknik heyete el salladıktan sonra ayrıldı. Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Samuel Eto'o'nun transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Eto'o'nun çok önemli oyuncuları olduğunu belirterek, kendisini kadroda tutmak istediklerini de söyleyen Başkan Öztürk; buna rağmen Beşiktaşlı yöneticilerle görüşmeler yaptıklarını doğruladı ve "Biz de Beşiktaş'tan Kerim Frei, Ömer Şişmanoğlu ve Necip ile ilgileniyoruz" ifadelerini kullandı. Kaynak( Fotomaç)
Ahmet Çalık - Berk İsmail + 3 milyon euro

                  
                  
                  Stoper transferinde büyük uğraş veren Galatasaray'da gözler Ahmet Çalık transferine çevrilmiş durumda. Son yapılan görüşmede Galatasaray Gençlerbirliğine 4 milyon euro önermişti. Ancak Gençlerbirliği Ahmet Çalık'ın gitmesinden yana olmadığı için yeni teklifle Gençlerbirliği'nin kapısını çalacak Galatasaray 3 milyon euro + Berk İsmail ve bir genç oyuncununda sezon sonuna kadar başkent ekibine kiralanması yönünde teklif yapacak.
Ahmet Çalık - Berk İsmail + 3 milyon euro Stoper transferinde büyük uğraş veren Galatasaray'da gözler Ahmet Çalık transferine çevrilmiş durumda. Son yapılan görüşmede Galatasaray Gençlerbirliğine 4 milyon euro önermişti. Ancak Gençlerbirliği Ahmet Çalık'ın gitmesinden yana olmadığı için yeni teklifle Gençlerbirliği'nin kapısını çalacak Galatasaray 3 milyon euro + Berk İsmail ve bir genç oyuncununda sezon sonuna kadar başkent ekibine kiralanması yönünde teklif yapacak.
Sefa Yılmaz - Orkan Çınar

                  
                  
                  Trabzonspor, Orkan Çınar için 1 milyon Euro + Sefa Yılmaz ve oyuncunun yıllık ücretinin yarısını ödeme teklifinde bulundu. Ancak Gaziantepspor'un teklifi geri çevirdiği ortaya çıktı. Sefa Yılmaz'ın 2017-2018 sezonu için Trabzonspor'dan alacağı garanti ücret ise 4 milyon 32 bin TL ve 28 bin 80 TL maçbaşı. Bu şartlarda hangi oyuncu Trabzonspor'dan ayrılmak ister diye yorumlar beraberinde geldi. Sefa Yılmaz gibi İshak Doğan sorunu da var. Bu oyuncu da 4.5 milyon TL'sinin almadan gitmek istemiyor.
Sefa Yılmaz - Orkan Çınar Trabzonspor, Orkan Çınar için 1 milyon Euro + Sefa Yılmaz ve oyuncunun yıllık ücretinin yarısını ödeme teklifinde bulundu. Ancak Gaziantepspor'un teklifi geri çevirdiği ortaya çıktı. Sefa Yılmaz'ın 2017-2018 sezonu için Trabzonspor'dan alacağı garanti ücret ise 4 milyon 32 bin TL ve 28 bin 80 TL maçbaşı. Bu şartlarda hangi oyuncu Trabzonspor'dan ayrılmak ister diye yorumlar beraberinde geldi. Sefa Yılmaz gibi İshak Doğan sorunu da var. Bu oyuncu da 4.5 milyon TL'sinin almadan gitmek istemiyor.
Yasin Öztekin - Trabzonspor

                  Savunmanın soluna Mas'ı, sağına Pereira'yı alan, stoper konusunda da Serdar Taşçı'yı bitirme aşamasına gelen Trabzonspor, bir sürpriz ismi de gündemine aldı. Ligin ilk yarısında skor üretme problemini en çok yaşayan takımlardan olan Bordo-Mavililer, Galatasaray'ın en golcü (7 gol 1 asist) ismi Yasin Öztekin için nabız yoklamaya başladı.

	
		
	
	
		Cim Bom'da süresiz olarak kadro dışı bırakılan 29 yaşındaki futbolcunun şartlarını araştıran Karadeniz temsilcisi, ezeli rakibinin kapısını önce sezon sonuna kadar kiralama formülüyle çalacak. Fırtına, ayrıca eski oyuncusuna da Galatasaray'da kazandığı ücretin biraz üzerinde bir teklif yapıp fark yaratmayı planlıyor.
Yasin Öztekin - Trabzonspor Savunmanın soluna Mas'ı, sağına Pereira'yı alan, stoper konusunda da Serdar Taşçı'yı bitirme aşamasına gelen Trabzonspor, bir sürpriz ismi de gündemine aldı. Ligin ilk yarısında skor üretme problemini en çok yaşayan takımlardan olan Bordo-Mavililer, Galatasaray'ın en golcü (7 gol 1 asist) ismi Yasin Öztekin için nabız yoklamaya başladı. Cim Bom'da süresiz olarak kadro dışı bırakılan 29 yaşındaki futbolcunun şartlarını araştıran Karadeniz temsilcisi, ezeli rakibinin kapısını önce sezon sonuna kadar kiralama formülüyle çalacak. Fırtına, ayrıca eski oyuncusuna da Galatasaray'da kazandığı ücretin biraz üzerinde bir teklif yapıp fark yaratmayı planlıyor.
Niasse - Rodallega - Cauteruccio ( en az bir forvet transferi)

                  
                  
                  Trabzonspor'da yönetimin listesinde bulunan isimler Akhisar'ın 31 yaşındaki Kolombiyalı forveti Hugo Rodallega, Everton'un 26 yaşındaki Senegalli yıldızı Oumar Niasse ve San Lorenzo'da forma giyen 29 yaşındaki Uruguay asıllı İtalyan Martin Cauteruccio... 3 isimle de ciddi olarak ilgileniyor ve her gün görüşmeler yapılıyor.

Trabzonspor'un Ege temsilcisine Rodallega için yeni bir teklif yaptığı ve görüşmelerin yeniden başladığı belirtiliyor. Başkan Muharrem Usta'nın en önemli hedefi ise Oumar Niasse. İngiliz ekibini ikna etme çalışmaları devam ederken, Niasse'nin "Siz kulübümle anlaşın ben gelirim" demesi yönetimin iştahını iyice artırmış durumda. En kısa zamanda forvet transferinin biteceği dile getirildi..
Niasse - Rodallega - Cauteruccio ( en az bir forvet transferi) Trabzonspor'da yönetimin listesinde bulunan isimler Akhisar'ın 31 yaşındaki Kolombiyalı forveti Hugo Rodallega, Everton'un 26 yaşındaki Senegalli yıldızı Oumar Niasse ve San Lorenzo'da forma giyen 29 yaşındaki Uruguay asıllı İtalyan Martin Cauteruccio... 3 isimle de ciddi olarak ilgileniyor ve her gün görüşmeler yapılıyor. Trabzonspor'un Ege temsilcisine Rodallega için yeni bir teklif yaptığı ve görüşmelerin yeniden başladığı belirtiliyor. Başkan Muharrem Usta'nın en önemli hedefi ise Oumar Niasse. İngiliz ekibini ikna etme çalışmaları devam ederken, Niasse'nin "Siz kulübümle anlaşın ben gelirim" demesi yönetimin iştahını iyice artırmış durumda. En kısa zamanda forvet transferinin biteceği dile getirildi..