Beşiktaş-Kayserispor maçının geliri şehit ailelerine bağışlanacak

Türkiye Kupası'nda Beşiktaş, Vodafone Arena'da ağırladığı Kayserispor'u 2-1 yendi. Her renkten taraftarın geldiği müsabakanın hasılatı şehit ailelerine bağışlanacak. İşte maçta elde edilen hasılat...

Türkiye Kupası'nda Beşiktaş, Vodafone Arena'da ağırladığı Kayserispor'u 2-1 yendi. Maçın tüm geliri şehit ailelerine bağışlanacak. Tribünlerde sadece siyah-beyazlı taraftarlar yoktu. Aralarında Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor taraftarlarının da olduğu birçok futbolsever Vodafone Arena tribünlerindeydi. Tribünler ise pek dolmadı. Maçı 12 bin biletli seyirci takip etti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Kayserispor'u 2-1 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada sporun eğlence amaçlı olduğunu belirterek, "Ülkemizi zaten karıştırmak isteyenler var. Bir de iç kavgaya gerek yok." dedi.

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, Türkiye'nin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını vurgulayarak, "Rekabetin sahada yaşanan bir şey olduğunu her zaman söyledik. Her şerde bir hayır vardır, bence doğru bir ifade. Artık bunlar bitsin. Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Trabzonsporlusu geldiler, fotoğraf çektirdik, sarıldık. Demek ki olabiliyormuş. Bu işi kavga ortamına götürmek kimseye yarar sağlamaz. Spor güzel bir şey, insanlar eğlenmek için maça gelir." ifadelerini kullandı.

Maç için çok sayıda bilet satıldığını belirten Orman, şunları kaydetti:

"Amacımız ülkemizin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını göstermek ve bu masum insanlara hep beraber yardım etmekti. Satılan bilet sayısı fazla ama soğuktan dolayı gelemeyenler oldu. Yaklaşık 900 bin lira gibi hasılatımız var. Vergiler düştükten sonra parayı bu insanlara vereceğiz. İnşallah bir nebze işe yarar. Artık giden gitti, mesele onların isimlerini yaşatabilmek. Acılı ailelerine bir nebze faydamız olabilirse ne mutlu bize. İçimiz yanıyor, canımız acıyor."