SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi'den eski yönetime tepki

Ahmet Nur Çebi Antalya'da dernek üyeleriyle bir araya geldi.
Ahmet Nur Çebi Antalya'da dernek üyeleriyle bir araya geldi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalya Beşiktaşlılar Derneğinin düzenlediği organizasyonda Fikret Orman ve yönetimini eleştirerek, 105 milyon liralık borç sıkıntısını kısa sürede çözdüklerini söyledi. Sert sözler kullanan Çebi, "Gidenler yakarak gittiler" ifadelerini kullandı.

İçindekiler

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Antalya Beşiktaşlılar Derneğinin ev sahipliğinde bir otelde gerçekleştirilen Cumhuriyet Balosu'na katılan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, gecede yaptığı konuşmada, iyi bir yönetim kuruluna sahip olduklarını belirterek, "Bir hafta içinde ödenmesi gereken 105 milyon lira borç olduğu, ödenmezse Avrupa'ya gidilemeyeceği ifade ediliyordu, o işi biz çözdük. Birilerinin bırakıp gitme sebebi olan bu sorunu biz dört günde çözdük." değerlendirmesinde bulundu.

Yönetim Kurulu Üyeleri, Fatih Hakan Avşar, Kemal Erdoğan, Enis Ulusoy, Berkan Gocay ve Hakan Daltaban da organizasyonda yer aldı.
Yönetim Kurulu Üyeleri, Fatih Hakan Avşar, Kemal Erdoğan, Enis Ulusoy, Berkan Gocay ve Hakan Daltaban da organizasyonda yer aldı.

Her şeyi birlikte, el ele omuz omuza yapacaklarını kaydeden Çebi, "Beşiktaş için iyi şeyler yapmaya niyet edenlere minnettarız. Beşiktaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli sivil toplum örgütüdür. Beşiktaş'ın varlığı bir çimentodur. Beşiktaşlılık; bir fikir, bir duruş demektir. Beşiktaş'ta bindirilmiş kıtaların olmadığını kanıtladık. Kongre üyelerimize teşekkür ediyorum. Beşiktaş taraftarının yapması gereken, statlarda takımımızı desteklemektir. Kimse kendisini kurtarmak için Beşiktaş'ın taraftarına ve kongre üyesine leke atamaz." ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi 5009 oy alarak başkan seçilmişti.
Ahmet Nur Çebi 5009 oy alarak başkan seçilmişti.

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ın gelecek için enerjiye ihtiyaç duyduğunu anlatarak, şu görüşleri paylaştı:

"Ben bugün göreve niye geldiysem önceki yedi senede de aynı sebeple görevimde kaldım. Birlik beraberlik olmadan hiçbir şey olmaz. Camianın her bir ferdi Beşiktaş'a katkı vermezse biz derman bulamayız. Bizi yalnız bırakmayın. Her Beşiktaşlı Beşiktaş'a katkı yapma hakkını kullanmalı. Beşiktaşlı olanda hırs olmaz. Beşiktaşlı olan yeni gelen yönetime sarılır, 'ben buradayım, bir emriniz var mı' der. Gidenler öyle yapmadı. Gidenler, yakarak gittiler. Beni çok üzdüler. Yöneticilerimizle kulüpten içeriye girdiğimizde bizi karşılayan bir tane profesyonel yoktu. İstifa eden, tazminatlarını alan profesyoneller vardı."

Ahmet Nur Çebi 1 haftada 105 milyon ödediklerini açıkladı.
Ahmet Nur Çebi 1 haftada 105 milyon ödediklerini açıkladı.

Kulüpteki sıkıntıları çözmeye çalıştıklarını vurgulayan Çebi, "Biz kulübü toplamaya çalışıyoruz. Yıllarca maaş alan profesyoneller, başkanı ve yönetimi beklemeden gitti. Kimi de tazminatlarını Kartal Yuvası çekleriyle alıp gitti. Bizim nereye geldiğimizi anladınız mı? Beş tane profesyonelin kulübe yıllık maliyeti üç milyon lira, yedi senede yirmi bir milyon lira. Sonra ben ve arkadaşlarım 105 milyon lira bulmak için uğraşıyoruz. Kulübün içinde bu zihniyette başkalarının da var olduğunu biliyorum, onlar da gidecek." diyerek sözlerini tamamladı.

Beşiktaş'ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi oldu!
İlginizi çekebilirBeşiktaş'ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi oldu!