Beşiktaş maçı öncesi skandal karar

​Beşiktaş maçı öncesi skandal karar
​Beşiktaş maçı öncesi skandal karar

Yeni Malatyaspor deneyimli futbolcu Yalçın Ayhan’ın kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Ancak Yalçın’ın kadro dışı kalmasının ardında ki gerçek herkesi şoke etti.

Yeni Malatyaspor’da sıcak günler yaşanıyor. Kulüp yönetimi tarafından kadro dışı bırakılan Yalçın Ayhan’a verilen ceza ise büyük bir skandalı gün yüzüne çıkardı. Yalçın Ayhan’ın kadro dışı bırakılmasının ardındaki skandal ortaya çıktı.

Fanatik’in haberine göre; takıma sürekli kaptan Yalçın üzerinden sözler veren, ancak yerine getirmeyen başkan Adil Gevrek, Beşiktaş maçı öncesi de tecrübeli futbolcuyu toplantı yapmak için çağırdı. Ancak yabancı oyunculara maç öncesi ödeme yapılırken yerlilere ise yapılmadı ve oyuncular isyan bayrağını açıp, Beşiktaş maçının son idmanına çıkmadı.

“Artık yalan dinlemek istemiyorum”

Yetenekli futbolcu, başkanın verdiği sözleri tutmamasından dolayı isyan etti.
Yetenekli futbolcu, başkanın verdiği sözleri tutmamasından dolayı isyan etti.

Son kazanılan Trabzonspor maçının primlerini de ödemediği öğrenilen Gevrek’in oyuncuları ikna etmek için konuşmak istediği Yalçın Ayhan’ın ise “Artık yalan dinlemek istemiyorum” diyerek toplantıya katılmadığı belirlendi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Yeni Malatyaspor yönetimi deneyimli stoperi kadro dışı bırakma kararı aldı. İşin skandal kısmı da tam olarak burada başlıyor. Maçtan önce alınan bu karar 35 yaşındaki futbolcuya hemen değil, kritik Beşiktaş mücadelesinin ardından bildirildi.

Devrede gidiyor

0-0 biten Beşiktaş maçında 9 ikili mücadele kazanma, 6 top uzaklaştırma ve 3 pas arasıyla takımının savunmadaki en etkili ismi olan Yalçın Ayhan’ın bu kararın ardından ise şok olduğu öğrenildi. Devre arasına kadar U21 Takımı’yla çalışacak olan başarılı oyuncu sezonun ikinci yarısı için de aldığı teklifleri değerlendirecek.