Beşiktaşlı futbolculardan fedakarlık: Üç aylık alacaklarını bırakıyorlar

Arşiv
Arşiv

Koronavirüs nedeniyle TFF'den ve taraftarlardan gelen gelirden de olan Beşiktaş'ın imdadına futbolcular yetişti. Futbolcuların Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki tüm alacaklarının bırakılması kararını aldıkları öğrenildi.

Tüm dünyayı olumsuz etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle Süper Lig’e ara verilmesinin ardından bu durumdan en çok etkilenen sektörler arasında futbol da yer almıştı. Zaten ekonomik olarak sıkıntı içerisinde bulunan Beşiktaş, ligin durması ve insanların evlerine çekilmesinin ardından TFF’den aldığı; galibiyet primine ek olarak, tribün ve satış gelirlerinden de oldu. Normal şartlarda oyuncuların maaşlarını, bu üç kalemden gelen sıcak parayla 4 ay geriden de olsa ödeyen kulübün, mali olarak iyice zora girmesi sonrasında devreye Beşiktaş’ın kaptanları girdi…

Üç aylık alacaklarını bırakacaklar

Çalışmalarını evlerinden sürdüren; Burak Yılmaz, Gökhan Gönül ve Atiba Hutchinson’ın, önce aralarında ardından takım arkadaşlarıyla görüşüp, liglere ara verildiği için; Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki tüm alacaklarının bırakılması kararını aldıkları öğrenildi.

Burak Yılmaz: Fedakarlık sırası bizde

Kaptan Burak Yılmaz’ın, “Fedakarlık sırası bizde. Tüm dünya, bu virüs sebebiyle büyük sıkıntı içerisinde. Herkesi etkileyip bizi teğet geçmesi düşünülemez. Önce sağlık, sonra kulübümüz” dediği bildirildi. Beşiktaşlı futbolcuların bu hamleyle, öncelikli olarak kendilerine ödeme yapan yönetimin elini rahatlatıp kulüp personelinin maaşlarının yatırılmasını istediği kaydedildi. Bu hamle sonrasında futbolcular gibi kendileri de maaşlarını birkaç ay geriden alan kulüp personeline ödemelerin yapılması bekleniyor.