Beşiktaşlılara müjde! Arda geliyor

​Beşiktaşlılara müjde! Arda geliyor
​Beşiktaşlılara müjde! Arda geliyor

Barcelona’daki geleceği belirsizliğini koruyan Arda Turan’ın Beşiktaş’tan haber beklediği ortaya çıktı.

Dursun Özbek’in Galatasaray’a transfer etmek istediği Arda Turan konusunda sıcak saatler yaşanıyor. Galatasaray, Fatih Terim ile anlaşınca Arda’nın sarı-kırmızılılara dönüş planı rafa kalktı. Milli Takım’da arası açılan ikili karşı karşıya gelmek istemiyor.

“1 ay önce temasa geçtiler”

Milli Takım döneminde, Fatih Terim ile Arda Turan arasında soğuk rüzgarlar esmişti.
Milli Takım döneminde, Fatih Terim ile Arda Turan arasında soğuk rüzgarlar esmişti.

NTV Spor’un haberine göre; Beşiktaş ile Arda Turan arasında bir süredir devam eden görüşmelerde sona yaklaşılıyor. Barcelona'dan ayrılacak olan milli futbolcu, menajeri Ahmet Bulut aracılığı ile siyah- beyazlılarla yaklaşık 1 ay önce temasa geçti. Durumu değerlendiren Beşiktaş yönetimi, teknik direktör Şenol Güneş'in ve camianın kararına göre somut adımları atacak.

Güneş’in soru işaretleri

Arda'nın bu sezon Barcelona'da maç oynamaması ve son dönemde milli takımda yaşadığı sorunlar Güneş'i düşündürüyor. Ayrıca hücumun kanatlarında görev yapan Arda'nın pozisyonunda Babel, Quaresma ve Lens gibi oyuncuların olması, 30 yaşındaki oyuncunun yedek kalmasına neden olabilir. Bu durumun takım içi dengeleri bozma ihtimali deneyimli çalıştırıcının aklındaki soru işaretlerini arttırıyor.

Kiralık formülü

Galatasaray altyapısından yetişen milli futbolcunun, siyah-beyazlı camia ve taraftarlar arasında yaratacağı etki de tam olarak kestirilemiyor. Bu konudaki farklı görüşler transferin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Kariyerine Beşiktaş'ta devam etmek isteyen Arda, yönetiminin kararını bekliyor. Tarafların anlaşması halinde 30 yaşındaki oyuncu ilk aşamada sezon sonuna kadar kiralık olarak siyah-beyazlı formayı giyecek.

Winter is coming 👀#tb

Arda Turan (@ardaturan)'in paylaştığı bir gönderi ()