Beşiktaş'ta geleceğin yıldızı Filistinli Bedir

Bedir Aburamadan
Bedir Aburamadan

Siyah beyazlılar, yeteneğiyle dikkat çeken Filistinli genç futbolcu Bedir Aburamadan'ı altyapıya kazandırdı.

İsrail'in zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan 14 yaşındaki Filistinli genç futbolcu Bedir Aburamadan, Beşiktaş altyapısına transfer oldu.

A Spor'un haberine göre sol ayağıyla mest eden genç yetenek Bedir'in dikkat çeken transfer hikayesi şöyle;

Ailesiyle birlikte Filistin'den Türkiye'ye geldikten sonra Başakşehir'de kendi yaşıtlarıyla beraber futbol oynayan Bedir, yeteneğiyle dikkatleri üzerine çekti. Daha sonra Beşiktaş Futbol Okulu genç oyuncuyu keşfetti. Beşiktaş yöneticilerinden Metin Albayrak, ailesiyle görüşerek Bedir'i altyapıya kazandırdı.

Beşiktaş 14 yaş takımında forma giyecek olan Bedir için, Albayrak şu ifadeleri kullandı:

Metin Albayrak
Metin Albayrak

“ARTIK BİZİM EVLADIMIZ”

  • "Hocalarımız Bedir’i çok beğendi. Altyapıda 2004 doğumlu jenerasyonda teknik olarak katkı sağlayacaktır. Tüm evrakları hazır, artık bizim evladımız. Bundan sonrası onun elinde. İnşallah bir gün A takımda oynar."

"KARDEŞ ÜLKE OLARAK GÖRÜYORUZ"

  • "Haksız ve kötü bir zulümle karşı karşıyalar. Ülkemiz, devletimiz ve cumhurbaşkanımız el uzatıyor. Kardeş ülke olarak görüyoruz. Bu yüzden bu da bizlere ayrı bir mutluluk veriyor."

“CUMHURBAŞKANINI ÇOK SEVİYORUM”

Beşiktaş altyapısında forma giymenin heyecanını yaşayan Bedir ise duygularını şu sözlerle dile getirdi:

  • "Ben Filistin'de doğdum. Oradaki savaştan dolayı buraya geldik. 5 sene futbol oynadıktan sonra Beşiktaş'a geldim. Futbol oynamayı, Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok seviyorum. Yöneticilere, hocalarıma ve her zaman yanımda olan babama çok teşekkür ediyorum."