Beşiktaş'ta Zlatan vaadi: Kartal pençesi yaptıracağız

Zlatan Ibrahimovic takım arkadaşından pas bekliyor.
Zlatan Ibrahimovic takım arkadaşından pas bekliyor.

Beşiktaş'ta 2019 yılında gerçekleştirilecek olan başkanlık seçiminde aday olacağını duyuran Hürser Tekinoktay, siyah beyazlı taraftarları heyecanlandıran bir seçim vaadinde bulundu. Tekinoktay, Milan'a geri dönmemesi halinde Zlatan'la anlaşabileceklerinin sinyalini verdi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş’ta 2019 yılının mayıs ayında yapılacak olan başkanlık seçiminde aday olacağını açıklayan Hürser Tekinoktay,Zlatan Ibrahimovic transferini seçim vaadi olarak kullandı.

Sosyal medya hesaplarından açıklamalar yapan Tekinoktay, İsveçli yıldızın Milan’a geri dönmemesi halinde kendisiyle temasa geçeceklerini ve transferi bitirerek Zlatan’a ‘kartal pençesi’ yaptıracaklarını ifade etti.

Zlatan Ibrahimovic düzenlenen etkinlikte kendi oyuncağına bakarak açıklamalarda bulunuyor.
Zlatan Ibrahimovic düzenlenen etkinlikte kendi oyuncağına bakarak açıklamalarda bulunuyor.
  • "Milan ile anlaşamaz ise Mayıs ayından sonra Zlatan Ibrahimovic'e kartal pençesi yaptıracağız"

TARAFTARLARA CEVAP VERDİ

Bir grup taraftarın, yaşından dolayı Zlatan transferine onay vermemesine de kayıtsız kalmayan Tekinoktay, takipçilerine mesaj verdi. Beşiktaş’ın ‘winner’ bir takım olduğunun ve ikinci sınıf muamelesi görmemesi gerektiğinin altını çizen Tekinoktay, rakiplerinin Real Madrid, Barcelona, Bayern Münih gibi takımlar olduğunu savundu.

  • "Sevgili arkadaşlar Beşiktaş’a 2. sınıf takım muamelesi yapmayın ve karıştırmayın. Beşiktaş altyapı ve scouting modellerindeki Porto, Leipzig ve Dortmund kaynaklarından oyuncu kapar ama hedef onlar ile rekabet etmek değildir. Beşiktaş winner kulüptür, iddialı kulüptür. Beşiktaş’ın rakibi Real Madrid, Barca, Bayern, Arsenal, Milan'dır. Beşiktaş hepsinden büyük bir camiadır."

Zlatan Ibrahimovic, Türkiye'yi ziyaretinde Trabzonspor taraftarı bir minikle fotoğraf çektirmişti.
Zlatan Ibrahimovic, Türkiye'yi ziyaretinde Trabzonspor taraftarı bir minikle fotoğraf çektirmişti.

Ibrahimovic, bu sezon LA Galaxy ile çıktığı 27 MLS maçında 22 gol atıp 7 asist yaptı. MLS'nin sona ermesiyle Avrupa'ya dönüş hazırlığında olan 37 yaşındaki yıldız futbolcunun eski takımı Milan'la büyük ölçüde anlaştığı belirtiliyor.

HÜRSER TEKİNOKTAY KİMDİR?

Hürser Tekinoktay, 1960 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokulu Moda İlkokulu'nda, orta ve liseyi de Marmara Koleji Fen Bölümü'nde okudu.İtalyan Kültür Derneğinde iki yıl İtalyanca eğitim aldı. 1993-1994 sezonunda İtalya'nın Lazio Kulübü'nün çalışma koşullarını ve idman programlarını bizzat Roma'da bulunarak inceledi.

Futbola Fenerbahçe Kulübü'nün alt yapısında oynayarak başladıktan sonra amatör olarak devam eden Tekinoktay, Türkiye Futbol Federasyonu’nun açtığı kurslara katılarak Antrenör lisansına sahip oldu. 1994-95 yıllarında Türk Ekibini Maccabi oyunlarına hazırlayarak , 1995 Amsterdam Maccabi Oyunlarında Türk ekibinin Teknik Sorumluluğunu üstlendi ve bu yılı takiben 1995 yılı Haziran ayından itibaren şu görevleri üstlendi.

Hürser Tekinoktay, Beşiktaş Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulunuyor.
Hürser Tekinoktay, Beşiktaş Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulunuyor.
  • 1995-96 Bjk Yıldız Takım Ant.
  • 1996-97 Bjk PAF Takım Ant.
  • 1997-98 Bjk 15 Yaş Grup Ant.
  • 1998-99 Bjk B Gençler Ant.
  • 1999-2000 Bjk A Gençler Ant.

Görevlerinde bulunduğu süre içerisinde bir çok yurt dışı ve yurt içi müsabakalarda bir çok şampiyonluk ve dereceler aldı. Bu süre içerisinde Nihat Kahveci'nin Beşiktaş alt yapısına katılıp A Takımına kazandırıldığı bir yıl içindeki sürede antrenörlüğünü yaptı. Yine bu süreler içerisinde Ümit ve Genç Milli olarak Beşiktaş Profesyonel kadrosunda yer alan; Yasin Sülün, Mesut Kumcuoğlu, Aydın Tuna, Tunç Kip, Savaş Kaya, Barbaros Yavaşoğlu, Hüseyin Anekli, Hakan Delil, Evren Gayır, Ali Cansun Bigeçaslan'ın uzun süreli hocalıklarını yaptı.

Beşiktaş Alt Yapısında görev aldığı sürede 269 resmi ve özel maçtan 234 galibiyet aldı. 2000-2001 sezonunda Nevio Scala'nın Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörlüğüne gelişiyle birlikte 1,5 ay kadar bir süre beraber olmasına rağmen, kendisine verilen tercümanlık görevini BJK Kulübündeki antrenörlük kontratının devam etmesi nedeni ile ifa edemedi. 2001-2002 sezonunda Çanakkale Dardanelspor Teknik Direktörlüğü görevine getirilmesi ile yaklaşık 1.5 yıl süre ile çalıştığı dönemde 72 resmi ve özel müsabakada 33 maçta galibiyet aldı. Ayrıca aynı dönemde Ç.Dardanelspor , Türkiye Kupasında 3 tur atlayarak ilk 16'ya kalmıştı.

Hürser Tekinoktay'in başkan adayı olduğunu açıkladı konuşmasından bir an.
Hürser Tekinoktay'in başkan adayı olduğunu açıkladı konuşmasından bir an.

Görev yaptığı süre içerisinde Ç.Dardanelspor'da başta Okan Koç olmak üzere bir çok oyuncunun Süper Lig'e ve 2 A Kategorisine transfer olması ile kulübün hem sosyal hem ekonomik gelişmesinde önemli rol oynadı. Yine bu dönemde Ç.Dardanelspor'un yaş ortalaması 19'a düşürülerek büyük bir gençleşme yapıldı. Ayrıca Bu dönemde Gökhan Zan, Okan Koç, Emirhan Özdemir, Mehmet Çoğum Genç Milli ve Ümit Milli Aday Kadrosuna çağrıldılar.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Number10 to @grundenboisofficiella Much respect

Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic)'in paylaştığı bir gönderi ()