Beşiktaş'tan 5 yıllık imza!

Fabricio Agosto Ramírez
Fabricio Agosto Ramírez

Elindeki yıldızlarla sözleşme imzalamaya hazırlanan Beşiktaş, İspanyol file bekçisi Fabri ile 5 yıllık prensip anlaşmasına vardı.

Beşiktaş yönetimi, Fabri'de mutlu sona ulaştı. Tolgay Arslan ve Oğuzhan Özyakup'tan sonra Fabri ile de uzun süreli sözleşme imzalamak isteyen siyah beyazlılar, 30 yaşındaki İspanyol kaleci ile prensip anlaşmasına vardı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; ailesiyle birlikte İstanbul'da olmaktan mutlu olduğu için kariyerine Beşiktaş'ta devam etmek isteyen Fabri, yönetile yaptığı görüşmede, "Şu an için şampiyonluk yarışındayız. Sözleşme meselesi çok önemli değil. Sezon sonunda oturup, konuşuruz. Size zorluk çıkaracak değilim. Ben burada çok mutluyum." ifadelerini kullandığı belirtildi.

Fabri bu sezonki performansıyla taraftarlardan tam not aldı.
Fabri bu sezonki performansıyla taraftarlardan tam not aldı.

Kontratı 2019'da bitecek olan Fabri ile 5 senelik sözleşme imzalamak isteyen Kartal'ın, tecrübeli kalecinin takımda kalmasına kesin gözüyle baktığı öğrenildi. Teknik direktör Şenol Güneş'in raporu doğrultusunda İspanyol eldivenle sezon bitiminde sözleşme imzalayacak olan yönetim, Fabri'nin yıllık ücretinde de iyileştirme yapacak.

Bu arada Fabri-Tolga Zengin ikilisinin arkasından yeni kaleciler yetiştirmek isteyen siyah beyazlılar, Utku Yuvakuran'ı ise önümüzdeki sezon sürekli forma şansı bulabileceği bir takıma kiralamaya çalışacak.