Beşiktaş’tan Şampiyonlar Ligi hakkında flaş karar

Fikret Orman'dan çarpıcı açıklamalar.
Fikret Orman'dan çarpıcı açıklamalar.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi hakkında taraftarları üzecek bir açıklama yaptı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Çin kampında basın mensuplarının karşısında geçti. Siyah-beyazlıların başkanı Fikret Orman, önemli ifadeler kullandı.

"Beşiktaş, Çin'de ofis açacak"

Çin'de yatırım yapacaklarını söyleyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Büyük ihtimalle Beşiktaş Kulübü, Şangay'da ofis açacaktır. Orta Doğu'ya gideceğiz, Azerbaycan'a gideceğiz. İnşallah Beşiktaş'a önemli katkılar sağlayacağız" dedi.

"Beşiktaş'ın buna alışması lazım"

Çin'e Avrupa devlerinin geldiğini belirten Orman, "Kaldığım otelin yanında Arsenal kalıyor. Otelin önünde birçok Arsenal taraftarı olan Çinliler vardı. Beni karşılayanlar arasında da Çinli aileler vardı. Bu sene yatırım senemiz. Buraya para harcayarak geliyoruz. Manchester United'ın burada çok fazla taraftarı var. Onlar buna 2000'de başlamışlar. Manchester City, 2004'te başlamış. Milan burada, Bayern Münih burada. Arsenal, Chelsea, hepsi eskiden beri buradalar. Dünya'nın büyük kulüpleri buralardalar. Beşiktaş Kulübü'nün de artık uzak uçuşlar yapmaya ve maç yapmaya alışması lazım" diye konuştu.

"2018 Türkiye-Çin senesi ve..."

Orman, Çin kulüpleri ile daha önemli işler yapacaklarını vurgularken, "2018 Türkiye-Çin senesi. İki devlet de buna önem veriyor. Bizlerin de projeleri var, Çin'de, Türkiye'de maç yapmak gibi. Erdal Torunoğulları bu planı yapacak. Geldiğimizde 'Stat yapacağız, büyüyeceğiz' dedik. Bunlar hayal gibi geliyordu ama oldu. 5 sene içerisinde bu söylediğimiz işler de olacak. Taraftar sayımızı ve gelirimizi arttırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Keşke Çinliler satın alsa"

Türk kulüplerinin Çinlilere satılması ihtimali hakkındaki soruları yanıtlayan Fikret Orman, "Beşiktaş'ın sahibi ben değilim. Keşke Çinliler, Türkiye'de kulüp alsalar. Bunu isterim. Süper Kupa'yı Samsun'da oynayacağız. Keşke Süper Kupa seneye Çin'de Şangay'da oynansa. El Clasico, Miami'de oynanacaksa, Süper Kupa neden oynanmasın? Beşiktaş'ın Çin atılımının ardından Fenerbahçe ve Galatasaray da bunu yapacaktır. Bunları yapmamız gerekiyor. Global dünyada bunlar önemli projeler" dedi.

"Real Madrid, Beşiktaş'tan korkuyor demedim"

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile ilgili konuşan Fikret Orman, "Sözlerim yanlış anlaşıldı. 'Real Madrid, Beşiktaş'tan korkuyor' demedim. Rakipler tarafından Beşiktaş'ın saygı gördüğünü söyledim. İnşallah Şampiyonlar Ligi'nde iyi bir kura çekeriz ve gruptan çıkarız. Sonrası Allah Kerim" ifadelerini kullandı.

"Şampiyonlar ligi'nde deplasmana taraftar götürmeyeceğiz"

UEFA'nın 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası hakkında konuşan Fikret Orman, "UEFA'da haksız bir kararla karşı karşıya kaldık. Kendileri de kabul ediyor bunu. Saçma sapan kararları var. Avrupa'daki Türk vatandaşların bilet almasını biz engelleyemeyiz, ev sahibi kulüp engellemeli. Büyük bir ihtimalle Avrupa'daki maçlara taraftar götürmeyeceğiz. Bunun kararını Yönetim Kurulu toplantısında bu kararı alacağız. CAS'a UEFA'nın kararı hakkında da başvuracağız" şeklinde konuştu.

Fikret Orman'dan Lewandowski esprisi

Basın toplantısında espri de yapan Fikret Orman "Lewandowski ile fotoğraf çektirecektim ama 'Bunun dedikodusu çok olur' dedim ve vazgeçtim" ifadelerini kullandı.

Forvet transferi için "Aboubakar ilk sırada değil"

Forvet transferi için açıklama yapması istenen Orman, "Aboubakar defteri kapandı diyemem. Açık mı, çok da açık durmuyor. Yarın sabah da açılabilir. Kesin de bir şey yok. Şu an alternatiflerimizden bir tanesi. Daha önce tutma niyetindeydik ama şu an sıralamada olan bir oyuncu. Ancak Aboubakar, birinci tercimiz değil. Transfer dönemi 8 Eylül'de bitiyor" sözleriyle siyah-beyazlı camiaya mesaj verdi.

"Anadolu Efes, birleşmeyi kabul etmedi"

Anadolu Efes ile basketbolda birleşme için görüştüklerini söyleyen Orman, "Anadolu Efes ile birleşme fikrini her sene dile getiriyordum ama Anadolu Efes yönetimi bu fikrimizi kabul etmedi. Tüm branşlarda toplam 60 milyon liralık küçülmeye gideceğiz" diyerek kararlarını açıkladı.

(Kaynak: Sporx)