Boyko Beşiktaş'ın başını yaktı: Vida forma giyemeyecek!

​Boyko Beşiktaş'ın başını yaktı: Vida forma giyemeyecek!
​Boyko Beşiktaş'ın başını yaktı: Vida forma giyemeyecek!

Beşiktaş'ta Boyko'nun Club Brugge'la anlaşamamasının perde arkası ortaya çıktı. Ukraynalı kalecisinin Belçika kulübünden Beşiktaş'ta alacağı maç başı ücretlerini istediği bu yüzden de transferin gerçekleşmediği öğrenildi. Öte yandan Boyko'nun siyah beyazlılara geri dönüşü sebebiyle yeni transfer Vida'nın lisansı çıkartılamadı.

Beşiktaş'ta Club Brugge'a transfer olması beklenen Denys Boyko, Belçika kulübüyle anlaşamadı ve Türkiye'ye döndü.

BOYKO TRANSFERİ YOKUŞA SÜRDÜ

Beşiktaş'tan yıllık 1 milyon avro kazanan Boyko, devre arasına kadar olan 500 bin avroluk ödemesini aldı. Kalan 500 bin avroluk ödemesi için de Club Brugge ve Beşiktaş yarı yarıya anlaştı.

Ancak Ukraynalı kaleci Club Brugge'la yaptığı son görüşmede Beşiktaş'tan alacağı maç başı 4 bin avroluk ücretini de isteyince işin rengi değişti. Belçika ekibi bu talebi reddedince Boyko da bu talebinde ısrarcı olunca transfer tıkandı.

VİDA YABANCI KONTENJANINA TAKILDI

Ukraynalı kalecinin Beşiktaş'a dönüşü ise ciddi bir kriz doğurdu. Vida'yı kadrosuna katan siyah-beyazlılar yabancı kontenjanı sebebiyle yıldız oyuncunun lisansını çıkartamadı.

Siyah beyazlı yönetimin Boyko için alternatif teklifleri gündemine aldığı öğrenilirken Ukraynalı kaleciyle takımdan ayrılması yönünde tekrar bir görüşme yapılacağı belirtildi.