20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Çaycı Kemal'in golfçü oğlu

Çaycı Kemal'in golfçü oğlu

Golf ülkemizde genellikle zenginlerin sporu olarak biliniyor. Ama Ağrı'dan çaycı Kemal'in oğlu Halil bu yargıyı yıkmamız için bize büyük bir örnek oldu

Golf sahası bile olmayan Ağrı'da yaşayan 13 yaşındaki Halil Boztoprak Türkiye ikincisi oldu. Babasının çaycılık yaparak ailesinin geçimini sağladığı Halil'in bu başarısı büyük takdir topladı.

Golf sahası olmayan Ağrı'dan, Türkiye ikincisi golfçü çıktı. Büyük bir başarıya imza atan 13 yaşındaki Halil Boztoprak'ın babası, ailesini çaycılık yaparak geçindiriyor.

Alparslan Ortaokulu yedinci sınıf öğrencisi Halil Boztoprak, "Eğer İstanbul'da olsaydım kesin şampiyon olurdum. Çünkü orada golf sahası var. Burada golf sahası olmadığı için, uzun vuruşlar yapamıyorum" dedi.

Halil Boztoprak, Ağrı'da golf sahası olmadığı halde, Türkiye Golf Federasyonu Antalya Bölgesi 3. Ayak Minikler Kategori B Erkekler yarışmasına katılıp, ikinciliği elde etti.

İLGİLİ HABERLER