Comolli'den taraftara transfer sözü

Damien Comolli, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.
Damien Comolli, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, transfer döneminde sarı lacivertli camiaya yakışacak oyuncuları takıma kazandırmak için çalışacaklarını ve bunun sonucunda da mücadeleci bir takım oluşturmak istediklerini söyledi.

Fenerbahçe’nin 3 yıllık anlaşmaya vardığı Damien Comolli, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Transfer döneminde iyi çalışarak sarı lacivertli takıma katkı sağlayacak oyuncular almak istediklerini söyleyen Fransız futbol adamı, transfer döneminin sonuna kadar bu yönde enerji harcayacağına vurgu yaptı.

"BURASI KUPA KAZANMA ALIŞKANLIĞI OLAN BİR YER"

Fenerbahçe gibi tarihi gelenekleri olan bir takıma geldiği için kendini şanslı hissettiğini dile getiren Comolli, sözlerine şöyle devam etti:

  • "Böyle fantastik bir kulübe katıldığım için kendimi çok onurlandırılmış ve ayrıcalıklı hissediyorum. Burası tarihi, geleneği, kupa kazanma alışkanlığı olan bir yer. Türkiye ve İstanbul, yıllardır mesleğimden ötürü oyuncu izlemek için defalarca geldiğim bir ülke ve şehir. Hatta Türkiye’de ilk kez maç izlemeye, bu stada gelmiştim. Açıkçası hatıralarım canlandı."

Arşiv
Arşiv

"GELENEĞİ OLAN BÜYÜK KULÜPLERDE ÇALIŞTIM"

Kendisini sarı lacivertli takımda göreve getirdiği için Ali Koç’a teşekkür eden Damien Comolli, şunları söyledi:

  • "Fenerbahçe’ye ve Ali Koç’a, bana bu kulüpte çalışma fırsatı verdikleri için teşekkür ederim. Kariyerim boyunca sadece tarihi ve geleneği olan büyük kulüplerde çalıştım ve bu konuda kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum. Burası da onlardan biri. Arsenal, Liverpool, Saint Etienne ve Tottenham’dan sonra bana göre aynı büyüklüğe ve prestije sahip, aynı kategoride yer alan tarihi bir kulübe geldim. Burada bulunmak çok büyük bir keyif. Müzeyi gezerken köklü bir geçmiş ve kazandığı kupaları görünce ne kadar büyük bir kulübe geldiğinizi fark ediyorsunuz."