Cristiano Ronaldo’nun ‘Mesut Özil’ öfkesi

Arşiv: Özil, Real Madrid'de oynadığı dönemde Ronaldo ile gol sevinci yaşıyor...
Arşiv: Özil, Real Madrid'de oynadığı dönemde Ronaldo ile gol sevinci yaşıyor...

Arsenal'in Türk asıllı Alman yıldızı Mesut Özil, Real Madrid'den ayrıldıktan sonra Cristiano Ronaldo'nun bu transfere çok kızdığını açıkladı. 30 yaşındaki yıldız oyuncu, Portekizli dünya yıldızının sinirlenmesinin sebebini ise gol yollarında oldukça iyi anlaşmaları olarak açıkladı.

Alman Milli Takımı'nın eski Türk asıllı yıldızı Mesut Özil, Real Madrid'den Arsenal'e transfer olduğu dönemde Ronaldo'nun bu transfere kızdığı haberleri basına yansımıştı. Mesut Özil, o iddiaları yıllar sonra doğruladı.

"GOL YOLLARINDA BENİ EN İYİ O ANLIYORDU"

Transferin bitmesine 11 saat kala, 2 Eylül 2013'te İngiltere yolunu tutan Mesut Özil, İngiliz gazetecilere konuşurken, Ronaldo'nun kendisi için "Özil'in satışı benim için kötü haber. Gol yollarında benim hareketlerimi en iyi anlayan kişi oydu. Özil'in satışından dolayı çok sinirlendim" dediğini aktardı.

Ronaldo ve Özil, kısa paslarla rakiplerini geçiyor...
Ronaldo ve Özil, kısa paslarla rakiplerini geçiyor...

ANCELOTTI GÜVENMEDİ, ARSENAL'A GİTTİ

Ronaldo'nun gollerinde en çok asist yapan isim olan Mesut Özil, Real Madrid'de kalmak istediğini ancak o dönemde teknik direktör Carlo Ancelotti ile yönetimin kendisini gözden çıkardığını açıkladı. Kendisine güvenilmesini istediğini vurgulayan Mesut Özil, "Bu kanının ardından bana güvenilen Arsenal'e geldim" dedi.