Donald Trump, Manchester United'ı bitirdi

​Donald Trump, Manchester United'ı bitirdi
​Donald Trump, Manchester United'ı bitirdi

ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni vergi reformu en çok Manchester United'ı üzdü. Kırmızı Şeytanlar'ın kaybettiği rakam dudak uçuklatacak cinsten...

Manchester United'ın son altı ayda ciddi maddi kayıp yaşadığı ortaya çıktı. Fanatik’in İngiliz basınında dayandırdığı habere göre ABD Başkanı Donald Trump’ın yeni vergi reformunun, kulübün bu zararında başrolü oynadığı ifade edildi. Trump’ın seçim vaatlerinden biri olan “Vergi İndirimleri ve İstihdam Yasası” başlıklı tasarı 205’e karşı 227 oyla geçtiğimiz yılın son dönemde kabul edilmişti. Buna göre ülkede kurumsal vergi oranını tek hamlede ve kalıcı olarak yüzde 35’ten yüzde 20’ye indirileceği belirtilmişti. Bireysel vergi oranları da 4 farklı çeşide ayrıldı.

Baty: Üzerinde çalışıyoruz

Manchester United’ın, son 6 ayda 29 milyon Pound’luk bir zarar ettiği ortaya çıktı.
Manchester United’ın, son 6 ayda 29 milyon Pound’luk bir zarar ettiği ortaya çıktı.

Kulübün sahibi olan Glazer Ailesi’nin, ülke dışında iş yapmasına rağmen hisselerinin New York Borsası’nda işlem gördüğü ve yeni düzenlemeden 13 milyon Pound’luk zararı oluştuğuna vurgu yapıldı. Kulübün finans uzmanı Cliff Baty ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Şu an için vergi sisteminin, bize olan zararını en aza indirmeyi çalışıyoruz. Uzun dönemde ise kulübün daha iyi bir konuma geleceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.