Dünya Kupası için geldi, tarihi sarayı soydu!

​Dünya Kupası için geldi, tarihi sarayı soydu!
​Dünya Kupası için geldi, tarihi sarayı soydu!

Dünya Kupası'nı yerinde izlemek için Sibirya'dan kalkıp Rusya'ya gelen Dimitriy adındaki genç, parası bitince tarihi saraya gizlice girerek geceyi orada geçirdi ve çıkarken de 300 bin TL değerinde bir heykelcik çaldı.

Rusya’da oynanan Dünya Kupası şampiyonasında akla hayale durgunluk veren bir hadise yaşandı.

Sibirya’dan maçları izlemek için St. Petersburg şehrine gelen Dmitriy adındaki genç, otelde kalacak parası çıkışmayınca günümüzde müze olarak hizmet veren Rus İmparatorlarının sarayına gizlice girerek geceledi. Sabah saraydan yine çaktırmadan ayrılırken 4 milyon ruble (300 bin TL) değerinde heykelciği de hatıra olarak beraberinde götürdü.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Cumartesi sabahı “Pavlov” sarayı müzesine gelen görevliler, İmparator 3. Aleksander ile eşi Maria yatağını darmadağın buldu. Olay yerine gelen polis, birinin gece imparatorun yatağını kullandığını, yanında getirdiği sosis ve salamlarla da odayı kirlettiğini tespit etti.

Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Saray ve çevresinde bulunan güvenlik kameraları incelendiğinde daha sonra adı Dmitriy olduğu tespit edilen Rus vatandaşının müzenin birinci katındaki camını kırarak içeri girdiği tespit edildi. Müzenin alarm sistemi çalışmasına rağmen nöbetçi güvenlik görevlileri sistemde hata yaşandığını var sayarak detaylı inceleme yapmadıkları da tespit edildi.

Böylece Cuma gecesi saat 11 civarında “Pavlov” sarayına girerek sabah saat 7’ye kadar sarayda kalan Dmitriy, hayatının en lüks gecesini yaşamış oldu. Saraydan geldiği yoldan ayrılırken maddi durumunu düzeltmeyi de hedefleyen Sibiryalı futbolsever, imparator yatak odasındaki şöminenin üzerinde duran minik heykeli de aldı.

Cumartesi günü ise Sibiryalı Dmitriy St.Petersburg şehrinde elinde saraydan çaldığı heykelcikle sokakta dolaşırken polis tarafından yakalandı. Şimdi Rus güvenlik güçleri hakkında nasıl bir dava açacaklarını kara kara düşünüyor.