Dursun Özbek'in garantisi Fatih Terim

Dursun ​Özbek'in garantisi Fatih Terim
Dursun ​Özbek'in garantisi Fatih Terim

Galatasaray'da olağanüstü seçimli genel kurula sayılı günler kaldı. Dursun Özbek ise rakiplerinin bir adım önünde. Peki, ama neden?

Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu 20 Ocak'ta gerçekleştirilecek. Zorlu süreçte Dursun Özbek rakiplerinin önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Milliyet'in haberine göre; Kongreye sıkı bir şekilde hazırlanacağı söylenen başkan Dursun Özbek, Galatasaray Cemiyeti, GSYİAD başta olmak üzere çeşitli derneklerin organizasyonlarına katılarak üyelere bilgilendirmede bulunacak.

Başkan Özbek’in en büyük iki avantajının, kulüp için hayati önem taşıyan projelerin devam etmesi ve Fatih Terim’in göreve gelmesi olarak gösteriliyor. Bu iki etkenin Dursun Özbek’e büyük oy sağlayacağı dile getirildi.

Dursun Özbek, Fatih Terim'le anlaşarak camianın onayını kazandı.
Dursun Özbek, Fatih Terim'le anlaşarak camianın onayını kazandı.

Kulüpte seçimin nabzını tutan üyeler, 20 Ocak’taki katılımla ilgili bazı tespitlerde bulundu. Buna göre, seçime katılması tahmin edilen üye sayısı 2 bin 500-2 bin 750 civarı olarak hesaplanıyor. Katılımın düşük kalmasında iki faktör ön plana çıkarılıyor:

1. Dursun Özbek’in kazanma olasılığının çok yüksek olması.

2. Kış nedeniyle ilginin az olacağı düşüncesi.

Başkan Özbek’in böyle bir durumda alacağı oy oranı yaklaşık 2 bin olacağı dile getirildi. Tepki oylarının diğer aday Mustafa Cengiz’e yönelmesi halinde bile muhalefetin oyunun 750’lerde kalacağı ifade edildi. Cengiz’in çıkışı, muhalifler arasında takdir toplarken, yine de başkan Özbek ile arasında büyük oy farkının bulunduğu vurgulandı.