Emre Akbaba, Başakşehir'e imza attı! Ama...

​Emre Akbaba, Başakşehir'e imza attı! Ama…
​Emre Akbaba, Başakşehir'e imza attı! Ama…

Başakşehir, Emre Akbaba ile sözleşme imzaladı ancak yıldız futbolcu sezonun ikinci yarısında İstanbul ekibinin formasını giyemeyecek. Peki, ama neden?

Arda Turan ve Riad Bajic ile kadrosunu güçlendiren Başakşehirspor, Alanyaspor'dan Emre Akbaba ile de anlaşma sağladı.

Bu yıl gelmeyecek

Yetenekli futbolcu, Başakşehir ile her konuda anlaştı.
Yetenekli futbolcu, Başakşehir ile her konuda anlaştı.

Habertürk'te yer alan habere göre; Emre Akbaba, anlaşma gereği sezon sonuna kadar Ayteiz Alanyaspor'da kalacak. Yetenekli futbolcu 2018-2019 sezonunda Başakşehir forması giyecek.

Mehmet Batdal gidiyor

Bu transfer karşılığında ise Alanyaspor’a Mehmet Batdal ve bir miktar para verilecek. Başakşehir'in bu transfer anlaşmasına kattığı Mehmet Batdal ise gelecek sezonu beklemeden Alanyaspor’a transfer olacak ve Akdeniz ekibinin formasını giymeye başlayacak. Mayıs 2018'de Başakşehir ile sözleşmesi sona erecek olan Mehmet Batdal, kariyerine sezonun ikinci yarısında Alanyaspor formasıyla devam edecek.

18 maç 7 gol

Alanyaspor formasıyla gösterdiği performansla A Milli Takım'a kadar yükselen Emre Akbaba, bu sezon Süper Lig'de çıktığı 18 maçta 7 gol 5 asistlik bir performans sergiledi. Fransa'nın başkenti Paris'te doğan Akbaba, A Milli Takım formasıyla 1 maça çıktı ve o maçta da 1 gol kaydetti.