Ermeni Mkhitaryan'a Bakü yasağı

Henrikh Mkhitaryan, King Power Stadyumu'nda oynanan Leicester City maçından önce ısınıyor.
Henrikh Mkhitaryan, King Power Stadyumu'nda oynanan Leicester City maçından önce ısınıyor.

Arsenal forması giyen Ermeni futbolcu Henrikh Mkhitaryan, Azerbaycan'a girişi yasak olduğu için Karabağ maçının kadrosunda yer almadı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karabağ Teknik Direktörü Kurban Kurbanoz, bu kararının her iki taraf için de daha sağlıklı bir ortam oluşturacağını söyledi.

Azerbaycan temsilcisi Karabağ'ın teknik direktörü Kurban Kurbanov, İngiltere'nin Arsenal takımı ile oynayacakları maçta taraftarları memnun edecek oyun sergilemeye çalışacaklarını söyledi.

Dünyanın en güçlü takımlarından birine karşı mücadele edeceklerini söyleyen Kurbanov, "Çok ciddi hazırlanıyoruz. Yarın bizleri çok iyi bir oyun bekliyor. Çok dikkatli olmalıyız. Rakip takımın hızını kesmemiz lazım. Karşılaşmada taraftarlarımızı memnun edecek oyun sergilemeye çalışacağız." şeklinde konuştu.

Henrikh Mkhitaryan son idmanda Aubameyang'la birlikte çalıştı.
Henrikh Mkhitaryan son idmanda Aubameyang'la birlikte çalıştı.

Kurbanov, Arsenal gibi büyük kulüplerin Azerbaycan'a gelmesinin hem kulüplerine hem de ülke futboluna büyük tecrübe kazandıracağını, futbolun daha da sevilmesinde etkili olacağını kaydetti.

Arsenal'ın Ermeni asıllı futbolcusu Henrikh Mkhitaryan'ın Bakü'ye gelmemesini de değerlendiren Kurbanov, "Böyle bir durumun olmasını istemezdik. Fakat savaşta akrabalarını kaybeden insanlar ona tepki gösterebilirdi. Oyun açısından değil fakat bu gibi konular açısından gelmemesi daha isabetli oldu." ifadelerini kullandı.

  • NE OLMUŞTU?
  • İki ülke arasındaki Dağlık Karabağ krizi nedeniyle Ermenistan vatandaşlarının Azerbaycan’a girişi daha önce yasaklanmıştı. Henrikh Mkhitaryan da bunun üzerine can güvenliği nedeniyle Azerbaycan’a gitmeme kararı aldı ve maç kadrosundan çıkarıldı.

Henrikh Mkhitaryan idmanda estetik hareketler deniyor.
Henrikh Mkhitaryan idmanda estetik hareketler deniyor.

Toplantıda bulunan Karabağ'ın oyuncusu Maksim Medvedev de, "İlginç bir oyun bizi bekliyor. Gücümüzü deneyeceğiz. En iyi oyunumuzu sergilemek için çalışacağız." dedi.

Karabağ - Arsenal karşılaşması yarın TSİ 19.55'te Bakü Olimpiyat Stadı'nda oynanacak.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Classy #Gunner 🔴⚪️👔 @arsenal

Henrikh Mkhitaryan (@micki_taryan)'in paylaştığı bir gönderi ()