Fenerbahçe'de kritik gün cuma

Fenerbahçe'de kritik gün cuma
Fenerbahçe'de kritik gün cuma

Cuma günü hem Aziz Yıldırım hem de Ali Koç için son derece hareketli geçecek.

Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul 2-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Sarı-lacivertlilerin mevcut başkanı Aziz Yıldırım resmi olarak adaylığını yarın açıklayacak. Yaklaşık 9 ay önce adaylığını açıklayan Ali Koç ise yarın İzmir'de Fenerbahçelilerle buluşacak.

11.00’de açıklayacak

Fanatik'in haberine göre; Fenerbahçe için cuma günü son derece önemli. Yıldırım, “Zamanı gelince adaylığımı koyacağım. Çok önemli açıklamalar yapacağım” demişti. Beklenen gün geldi. Başkan Yıldırım, yarın saat 11.00’de Çırağan Sarayı’nda organizasyon düzenleyecek. Aziz Yıldırım, hazirandaki kongrede aday olduğunu resmen açıklayacak.

Projelerden söz edecek

Bu özel günde tüm yönetimin Aziz Yıldırım’ın yanında yer alması bekleniyor. Ayrıca çok sayıda kongre üyesinin de Çırağan Sarayı’nda hazır bulunacağı öğrenildi. Yıldırım’ın, adaylığının yanı sıra seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerle birlikte, gündeme dair önemli açıklamalar da yapacağı kaydedildi. Aziz Yıldırım, pazar günü ise takımla Kayseri’ye geçecek ve İç Anadolu Turu’na başlayacak.

Yıldırım görevi bırakmadı

2015’teki genel kurulda Aziz Yıldırım, Ali Koç için, “Bir sonraki seçimde adayım” açıklaması yapmıştı. Ancak Yargıtay’dan karar çıkmaması nedeniyle Yıldırım, görevi bırakmadı. Ali Koç ise buna rağmen haziran ayındaki Mali Genel Kurul’da adaylığını açıkladı. Koç, 8 aydır sürdürdüğü çalışmalarına son dönemde hız verdi. İstanbul ve Ankara’da Fenerbahçeli kongre üyeleriyle bir araya gelen Ali Koç için de yarın özel bir gün olacak.

Koç, kürekçilerle buluşacak

Koç, Türkiye’nin 3. büyük şehri olan ve çok sayıda kongre üyesinin yaşadığı İzmir’de Fenerbahçeliler ile bir araya gelecek. Kaya Thermal& Convention’daki organizasyon saat 18.30’da başlayacak. Ali Koç, saat 20.00’de kürsüye çıkarak İzmir’deki Sarı-Lacivertliler’e seslenecek ve projelerini anlatacak. Koç’un açıklanan bir sonraki büyük organizasyonu ise 17 Nisan’da İstanbul’da kürek şubesindeki üyelerle olacak.

31 Mart’a dikkat!

Fenerbahçe Kongre Üyeleri’nin, haziran ayındaki seçimli olağan genel kurulda oy kullanabilmeleri için aidat borçlarının bulunmaması gerekiyor. Ödemelerin yapılması için ise son tarih 31 Mart... Oy kullanmak isteyen üyelerin cumartesi günü aidatlarını yatırmaları gerekiyor. Kongre üyeleri, bu tarihten sonra ödeme yapsalar bile seçimli olağan genel kurula katılamayacaklar.