Fenerbahçe'den Galatasaray'a şike tepkisi

​Fenerbahçe'den Galatasaray'a şike tepkisi
​Fenerbahçe'den Galatasaray'a şike tepkisi

Mustafa Cengiz'in 2015'teki Mali Genel Kurul'da Mustafa Cengiz'in yaptığı konuşmada Fenerbahçe ile ilgili 'şikeci' lafları Fenerbahçe yönetimi tarafından unutulmadı ve kutlama mesajı yayınlanmadı.

Galatasaray'da 20 Ocak'ta yapılan başkanlık seçiminde Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'i geride bırakarak yeni sarı-kırmızılı camianın başına geçti. Cengiz'in göreve gelmesinden sonra birçok kulüp tebrik mesajı yayınlamış ancak Fenerbahçe'den Cengiz'e kutlama mesajı gelmemişti.

Cengiz kendisini kutlayanlara teşekkür ederken, Aziz Yıldırım için de şu yorumda bulunmuştu:

  • “Beşiktaş Başkanı Fikret Orman aradı, çok mutlu oldum. Aziz Yıldırım aramasa bile sonsuz saygım var, problemimiz yok. Fenerbahçe ile aramızdaki gerginliklerin minimuma inmesi için çalışmalar yapacağız”

Bu durumun nedeni sonradan ortaya çıktı.

TAVIR KOYULACAK

Gazete Habertürk’ten Ahmet Selim Kul’un haberine göre, başkan Mustafa Cengiz'in 27 Mart 2015 tarihindeki Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma, Fenerbahçe ile ilişkilerinin şimdiden kötü başlamasına sebep oldu.

Mustafa Cengiz'i başkan seçildiği için tebrik etmeyen Fenerbahçe cephesi, Cengiz'e karşı mesafeli bir tavır alacak. O tarihte yaptığı konuşmada Fenerbahçe için “Şikeci” ifadelerini kullanan Mustafa Cengiz'in bu sözleri o dönem dikkate alınmasa da başkan olmasının ardından tepki topladı.

MUSTAFA CENGİZ NE DEMİŞTİ?

Galatasaray'da Duygun Yarsuvat, başkanlık döneminde yaptığı açıklamalarda, Fenerbahçe'ye destek olarak yorumlanabilecek ifadeler kullanmıştı.

İşte bunun ardından 27 Mart 2015 tarihinde gerçekleşen Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda kürsüye gelen Mustafa Cengiz, şu ifadeleri kullandı:

  • “Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Hakkarispor, Edirnespor… Hepsi kardeşimiz. Annemiz, babamız yakın arkadaşımız. Bizim camia ve taraftarlarla sorunumuz olamaz. Fakat bizim içimizden de olsa rakipten de olsa şikecilere 70 bin sayfa 56 klasör toplanmış insanlara destek oldunuz mu ben onu da ibra etmem”