Fenerbahçe'nin genç yıldızını Beşiktaş'ta istemiş

Elijf Elmas'ı Beşiktaş'ta istemiş
Elijf Elmas'ı Beşiktaş'ta istemiş

Fenerbahçe Eljif Elmas’ı İstanbul’a getirdiğinde Beşiktaş’ın da devreye girdiği ve genç yıldıza 1.2 milyon avro önerdiği ortaya çıktı.

Sarı lacivertliler yaz transfer dönemindeki en büyük sürprizlerinden biri Eljif Elmas olmuştu. Fenerbahçe genç oyuncunun transferi için 25 kulüple yarıştı ve mutlu sona ulaştı.

PSG, Manchester City, Arsenal gibi takımların da aralarında bulunduğu 25 ekibin resmi teklif yaptığı Eljif’i ikna eden yönetim, 17 yaşındaki oyuncuyu İstanbul’a getirdi.

Fenerbahçe cephesi bu aşamadan itibaren işi bitirdiğini düşünürken, devreye Beşiktaş’ın girdiği ortaya çıktı. Siyah beyazlılar genç yıldızın babasıyla temasa geçerek, Fenerbahçe’yle anlaşmayın. Oğlunuza 1.2 milyon avro’ya imza attıralım” teklifinde bulunduğu kaydedildi.

Ancak hem Eljif Elmas’ın Kanarya’yı istemesi hem de Fenerbahçe Yönetimi’nin elini çabuk tutmasıyla genç yıldız sarı lacivertlileri imza attı. Ancak henüz 18 yaşını doldurmadığı için FIFA’dan onay çıkmaması nedeniyle Makedon oyuncu, forma giymek için ocak ayını beklemek zorunda.

Kaynak: Fanatik