Fenerbahçe'nin yeni hocası belli oldu

Fenerbahçe'nin yeni hocası belli oldu
Fenerbahçe'nin yeni hocası belli oldu

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Boşnak teknik adam ile el sıkıştı.

Fenerbahçe'de Ali Koç'un sportif direktörlüğe getirdiği Damien Comolli çalışmalarını son sürat sürdürüyor. Fransız futbol adamının ilk hedefi yeni bir teknik direktörle anlaşmak. Listesinde birçok isim bulunan Comolli'nin Boşnak teknik direktör Zeljko Buvac ile el sıkıştığı ileri sürüldü. Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Fenerbahçe'nin Buvac'ı bugün resmen açıklaması bekleniyor.

Klopp’un yardımcılığını yaptı

57 yaşındaki Buvac, kariyerinin büyük bölümünü ünlü Alman teknik direktör Jürgen Klopp'ın yardımcısı olarak geçirdi. Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool'un Real Madrid ile oynayacağı final maçından önce sürpriz bir kararla görevinden ayrılmıştı.

“Klopp’un ikizi”

Fenerbahçe 2018-2019 sezonuna yeni bir yapılanmayla başlamak istiyor.
Fenerbahçe 2018-2019 sezonuna yeni bir yapılanmayla başlamak istiyor.

Klopp ile Mainz, Dortmund ve Liverpool'da birlikte çalışan Zeljko Buvac, ekibin aklı olarak adlandırılıyordu. Özellikle Klopp takımlarının bir klasiği olan hücum hattında yüksek tempolu presin idmanlarda mükemmelleştirilmesinde de Buvac ön plandaydı. Dortmund'da beraber çalıştığı Nuri Şahin, Buvac için, "Temelde Klopp'un ikizi" yorumunu yapıyor.

Kocaman Ailesi tatile çıktı

Fenerbahçe ile bir yıl daha sözleşmesi olan Aykut Kocaman, geleceğiyle ilgili belirsizlik üzerine tatile çıktı. Pazartesi akşamına kadar kulüpten kendisiyle ilgili bir tasarruf bekleyen ancak herhangi bir bilgilendirme yapılmayan Kocaman, bu süreç nedeniyle ertelediği tatiline başladı. Eşi ve kızlarıyla 10 günlük bir tatil planlayan Kocaman, Datça'nın yolunu tuttu, oradan ise Bodrum'a geçecek.