Fenerbahçe'ye kötü haber: Alper Potuk 1 ay yok

​Fenerbahçe'ye kötü haber: Alper Potuk 1 ay yok
​Fenerbahçe'ye kötü haber: Alper Potuk 1 ay yok

Fenerbahçe'de sakatlıkları bulunan Van Persie ve Alper Potuk'tan kötü haber geldi.

Süper Lig'in 3.haftasında bugün Ankara'da Gençlerbirliği ile karşılaşacak olan Fenerbahçe'de sakat oyunculardan kötü haber geldi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre Van Persie'nin 2 hafta, Alper Potuk'un ise 1 ay oynayamayacağı bildirildi. Sarı-lacivertli kulüp sakat oyuncuların durumuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

"17 mart 2017 tarihinde sol kolunda oluşan 5 parçalı kırık nedeniyle ameliyat olan, aradan geçen 5.5 aylık süreçte kemik kaynaması tamamlanan ve ameliyatı yapan ekiple istişare edilerek son kontrolleri gerçekleştirilen Fernandao takımla çalışmalara başladı. Sol arka alt adalesinde oluşan yırtık sebebiyle tedavisi süren Mehmet Ekici’nin ise milli maç arasında takımla çalışmalara başlaması bekleniyor. Vardar maçında sol omzunun üzerine düşen ve omuz bağlarında yırtık meydana gelen Robin Van Persie’nin tedavisine başlandı, 10 gün ile 2 hafta arası takımdan ayrı çalışması ön görülüyor. Vardar maçında sakatlanan Alper Potuk’un kasık ve arka adalesinde 2. derece yırtık oluştuğu tespit edildi, tedavisine başlandı."

Soldado ilk 11 başlayacak

Aykut Kocaman'ın Van Persie'nin sakatlığından sonra Gençlerbirliği maçında ileri uçta Soldado'ya görev vermesi bekleniyor.


Vardar'a elenmesinin ardından taraftarların da yoğun tepkisini çeken Van Persie, Fenerbahçe'ye transferinin ardından sık sık sakatlanması ile dikkat çekmişti. Bu durum taraftarların da tepki göstermesine neden olmuştu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım katıldığı televizyon programında Van Persie'nin takıma sakat olarak katıldığını ve Terraneo'nun bu durumu yönetimden sakladığını söylemişti.