Galatasaray'dan sert açıklama: Hakim değil hakem istiyoruz

Derbinin hakemi Fırat Aydınus korner kararı vererek köşe gönderini gösteriyor.
Derbinin hakemi Fırat Aydınus korner kararı vererek köşe gönderini gösteriyor.

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe derbisinin ardından hakem camiasına yüklenmeye devam ediyor. Sarı kırmızılı kulüp, derbinin hakem yönetimine ilişkin yaptığı açıklamada, "VAR'lı ya da VAR'sız, özellikle Süper Kupa finalinden bu yana süregelen, son 2 haftada zirve yapan haksızlıklar camiamızın sabrını taşırmıştır" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü, TFF Süper Kupa maçından başlayarak bu sezon kendi aleyhlerine hakem hatalarının yapıldığını savunarak, buna tepki gösterdi.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde "Hakim değil hakem istiyoruz" başlığıyla yapılan açıklamada, şöyle denildi:

  • "Hakemler de insandır, kamera başında da, çıplak gözle de hata yapabilirler. Bu olgu, büyük Galatasaray kültüründeki hoşgörüyle kabul görmüş bir gerçektir. Ancak bazı hakemler aynı takıma hata yapmayı alışkanlık haline getiriyor ve bunu da maalesef adalet(!) adına yapıyorlarsa ya ezberleri yanlıştır, ya da art niyetlidirler. Hakemler, adalet dağıtan hakimler değildir. Hakemler, fair play (dürüst oyun) ruhuna uygun olarak; gördüğüne düdük çalan, adil, dürüst ve mert insanlardır."

Hakem Fırat Aydınus, her iki takımın oyuncularını daha sakin olmaları yönünde ikaz ediyor.

Sarı-kırmızılı kulübün açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

  • "Hakemler ve kurullar, olayları başlatan, tahrik eden, provoke edenler ile bu tahrike tepki vererek önlemeye çalışanları aynı kategoride görmemelidir. Kurullar, mağduru asıl suçlu gibi değerlendirmemelidir. VAR'lı ya da VAR'sız, özellikle Süper Kupa finalinden bu yana süregelen, son 2 haftada zirve yapan haksızlıklar camiamızın sabrını taşırmıştır. Galatasaray Kulübü'nün tüm platformlarda hakkını en kuvvetli şekilde arayacağından kimsenin şüphesi olmasın."
Bu gönderiyi Instagram'da gör

📸 Son düdük çaldı, saha karıştı!

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()