Galatasaray'ın yeni kalecisi Gomis'in hayatını kurtarmıştı

Carrasso Gomis'in hayatını kurtarmıştı
Carrasso Gomis'in hayatını kurtarmıştı

Cedric Carrasso'nun Galatasaray'a transfer olması Gomis ile tecrübeli kaleci arasında geçen kötü bir anıyı akıllara getirdi.

Galatasaray’ın anlaştığı iddia edilen Cedric Carrasso, Gomis’in hayatını kurtarmıştı. Transferde hareketli bir dönem geçiren Galatasaray, bugüne kadar tam 9 oyuncuyu transfer etti.

Fransa’dan yolu geçen Bafetimbi Gomis, Mariano, Younes Belhanda, Sofiane Feghouli’yi kadrosuna katan sarı-kırmızılılar, Fransa’dan bir transferi daha bitirmek üzere.

Bordeaux’tan ayrılan ve bonservisi elinde olan Cedric Carrasso’yla anlaşmak üzere olan Galatasaray'da, Fransız kaleciyle Gomis'in yaşadığı talihsiz bir olay hafızalarda canlandı.

Galatasaray'ın yeni forveti Bafetimbi Gomis, Fransa Milli Takımı’nın kampında 2009 yılında baygınlık geçirmişti.

Gomis’in hayatını kurtaranlardan biri ise yeni transfer Carrasso’dan başkası değildi!

Vazovagal Senkop hastalığı

Bafetimbi Gomis, Vazovagal Senkop denilen bir hastalığa sahip.

Beyne kan akışının azalmasından kaynaklanan ve kısa süreli bilinç kaybıyla bayılmalar yaşayan Gomis’le ilgili olarak Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce bir açıklama gerçekleştirmiş ve Fransız yıldızın futbol oynamasına engel bir hastalığının bulunmadığını duyurmuştu.

Konuyla alakalı konuşan İnce, oyuncunun zaman zaman baygınlık geçirmesinin normal olduğunu açıklarken UEFA nezdinde hazırlanan raporların olduğunu ve oynamasına engel bir durumun olmadığını ifade etti.

Lyon'da 3 kez bayılmıştı

Daha önce formasını giydiği Lyon’da üç kez baygınlık geçiren Gomis, Swansea’de oynarken 2015 yılında Tottenham karşısında 7. dakikada da aynı sorun nedeniyle kısa süreli bir baygınlık geçirmiş ve oksijen maskesiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Galatasaray’la 2 yıllığına anlaşan 35 yaşındaki kalecinin yarın İstanbul’a gelmesi ve sağlık kontrollerinin ardından sözleşme imzalaması bekleniyor.

Cedric Carrasso’nun, sarı-kırmızılılardan yıllık 600 bin avro kazanacağı belirtildi.