Genç oyuncu Ruben Neves ağladı, sosyal medya yıkıldı!

Dün Portekiz'de spor tarihinde eşine az rastlanır bir olay gerçekleşti. Porto'nun 19 yaşındaki oyuncusu Ruben Neves oyuna giremeyince gözyaşlarına boğuldu.

Dün gece Şampiyonlar Ligi Play-off karşılaşmasında Porto İtalyan ekibi Roma ile karşı karşıya geldi. Porto'nun genç yıldızı Ruben Neves maçın başında yedek kulübesindeki yerini aldı.

Maçın 80. dakikasına geldiğinde hocası Nuno Esprito Santo, genç yıldızı çağırdı. Neves oyuna girmek için hevesle hazırlandığı sırada hocası fikrini değiştirdi ve başka bir oyuncuyu oyuna aldı.

Hocasının bu hareketleri karşısında şoke olan Ruben Neves yedek kulübesinde ağlamaya başladı.

Genç oyuncunun gözyaşları kısa sürede stadyumu aşarak sosyal medyaya yayıldı ve akşamın en çok konuşulan konularından biri oldu.

Ruben Neves gözyaşlarını tutamadı

Teknik direktör Nuno Esprito Santo, Neves için başka fırsatların olacağını söylese de, dünya ünlü futbolcu Sergio Busquets'e benzetilen genç yeteneğin gözyaşları futbol severlerin hafızasında uzunca süre yer edeceğe benziyor.

Ruben Neves maç sonrası sosyal medyadan bir açıklama yaparak 'Ağlamamın nedeni tamamen bir şeyler yapmak isteyip de yapamayacak olmanın verdiği üzüntüdendir. Amacım hocamız Nuno'yu zor duruma düşürmek değil' yazdı.

Neves şu ana kadar 2 kez a milli oldu. İki yıl önce Porto'da A Takımda yer almaya başladı. Henüz 17 yaş, 5 ay 7 günlükken Şampiyonlar Ligi'nde görev yaparak Cristiano Ronaldo'nun Portekiz rekorunu kırmıştı.