Gökhan İnler ve Mevlüt Erdinç Başakşehir'de

Gökhan İnler ve Mevlüt Erdinç imzayı attı
Gökhan İnler ve Mevlüt Erdinç imzayı attı

Medipol Başakşehir, Beşiktaş'tan ayrılan Gökhan İnler ve Hannover'den Mevlüt Erdinç ile 3'er yıllık anlaşma imzaladı

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Şu ana kadar 6 oyuncu aldık ve sadece 1 milyon 100 bin euro (Elia için Feyenoord'a) bonservis ödedik. Cengiz Ünder'den alacağımız bedele baktığımızda şirketin doğru bir iş modeli olduğunun kanıtıdır" dedi.

Wesley Sneijder ve Emre Belözoğlu ile ilgili sorulara yanıt veren Gümüşdağ "Sneijder kadar iki önemli oyuncumuz var yanımda. Buna bugün cevap vermek istemiyorum ama 2 transfer daha yapıp yolumuza devam edeceğiz. Bir gelişme olursa sizinle paylaşırız. Emre bizim sözleşmeli oyuncumuz. Şaşkınım. Biz transfer ettiğimizde Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'den gönderilmiş bir oyuncuydu. O bizden memnun, biz ondan memnunuz. Zaten bize bir teklif gelmedi. Yazılanlar da nasıl yazılıyor bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

"ŞENOL GÜNEŞ İÇİN İLK SEÇENEK DEĞİLDİM"

Beşiktaş ile olan sözleşmesini feshedip Medipol Başakşehir'e imza atan Gökhan İnler, transfer sürecini anlattı. Türk asıllı İsviçreli orta saha oyuncusu "Beşiktaş'taki herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir sezon geçirdim ama o dosyayı güzel kapadık. Önümüzdeki yıllar Başakşehir için mücadele edeceğim. Başkana, Medipol Başakşehir'e teşekkür ederim. Bana güveniyorlar. Bu takıma çok şey verebilirim, onlar da bana çok şey verebilir. Birçok takım arasından Başakşehir'i seçtim. Burada değer gördüm çünkü. Sahada her şeyimi vereceğim. Kariyerimde kendim buraya kadar geldim. Çok mutluyum. Kimse bana hediye etmedi. İtalya'dan çok teklif aldım. Atalanta olabilirdi ama sonuçta Başakşehir ile görüştüm. Onların hedeflerini dinledim. Bir de İstanbul'da ortam kurdum, kalmak istedim. Bu projeyle kabul ettim. Karar her zaman Şenol Hoca'nındı. Ona sayı duyarım. Takıma hep yüzde yüzümü verdim, oynarken de bunu gösterdim. Sonuçta bu bir takım oyunu. İlk seçenek değildim Şenol Güneş için. Başkan ile özel bir görüşmem oldu. Her şeyi değerlendirdik. Yoluma devam ettim" dedi.

"TÜRKİYE'YE GELMEK BUGÜNE KISMETMİŞ"

Mevlüt Erdinç de "Başakşehir'de olduğum için çok mutluyum. Burada çok değerli insanlar var. Uzun yıllar Türkiye'de adım geçti ama bugüne nasipmiş. Gerçekten çok heyecanlı ve gururluyum. Adebayor önemli bir golcü. Fransa Ligi'nde 300 maçta yaklaşık 100 golüm var. Bu ligi çok izledim. Kaliteli golcüler var cenk Tosun gibsi. Bu sene lig daha önemli olacak. Önemli transferler yapıldı. Ben buraya 10-15 gol atmaya geldim" diye konuştu

Kaynak: Ntv