Hakan Çalhanoğlu'ndan transfer itirafı

Hakan Çalhanoğlu
Hakan Çalhanoğlu

İtalyan basını, Milan’da forma giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’ndan övgüyle bahsederken, yıldız futbolcu da İtalya kariyeri ile ilgili, "Gattusso’nun oyun kaliteme güvenmesiyle sonuç kaçınılmaz oldu" dedi. Milli futbolcu kapısından döndüğü Avrupa devini de ilk kez bu röportajında açıkladı.

Sezon başında Alman ekibi Bayer Leverkusen’den Milan’a transfer olan Hakan Çalhanoğlu, Milan’da gösterdiği performans ile İtalyan basınında geniş yer buldu. Çalhanoğlu, İtalyan Corriere Dello Sport Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Yıldız futbolcu, Milan Teknik Direktörü Gattusso’nun kendisiyle yakından ilgilenerek takıma adapte olmasında önemli rol oynadığını ifade ederken, "Oyun kaliteme güvenen Gattuso’nun her konuda beni desteklemesiyle ortaya çıkan sonuç kaçınılmaz oldu" şeklinde konuştu.

"INTER İLE ANLAŞMA SAĞLANAMADI"

"İtalyan kültürünü çok beğeniyorum ve İtalyanlar çok nazik insanlar" diyen başarılı futbolcu, bir dönem İnter’e de transferinin gündemde olduğu ancak kulübü ile istenilen anlaşmanın sağlanamadığını ve transferin gerçekleşmediğini belirtti.

Milli futbolcu ile ilgili yapılan haberde yıldız futbolcunun kısa süre içerisinde takımdaki yerini sağlamlaştırdığı belirtilirken, ’Milan onunla daha iyi’ denildi.

  • İtalyan ekibi Milan’ın Hakan’ın takıma katıldığı günden bu yana puan ortalamasının arttığı vurgulanırken, "Milan’ın puan ortalaması Hakan’ın olmadığı dönemde 0,71 iken o oynamaya başladığı günden bu yana artış gösterdi ve ortalama puan 1.87 olmaya başladı” ifadeleri kullanıldı.

Kırmızı-siyahlı ekipte gerçekleşen teknik direktör değişikliğinin Çalhanoğlu’nu olumlu etkilediği ifade edilirken, “Özellikle teknik direktör değişikliği olduğu andan itibaren Hakan, istediği performansı Gattusso ile bulmaya başladı” denildi.