İşte Van Persie'nin sakatlığının altında yatan gerçek

Robin Van Persie
Robin Van Persie

Fenerbahçe'de son zamanların en çok tartışılan ismi olan Robin Van Persie'nin sakatlığıyla alakalı ortaya ciddi bir iddia atıldı.

Fenerbahçe'de maç kadrosuna girmeyip ardından Hollanda Milli Takım kampına katılan ve Fransa ile yapılan milli maçta forma giyen tecrübeli oyuncu, Fenerbahçe camiasının sabrını iyiden iyiye zorluyor.

En son ortaya atılan iddia ise taraftarları çileden çıkaracak cinsten. İddiaya göre, Hollanda Milli Takımı'ndan sakat dönen yıldız futbolcunun sol iç yan bağlarında yırtık tespit edildi ancak Van Persie ameliyat olmayı reddetti.

Sahalara dönüşü 1 ayı bulacak olan Hollandalı futbolcunun daha önce de Manchester United'da sol iç çapraz bağları koptuktan sonra kasıtlı olarak ameliyat olmadığı ortaya çıktı. Yıldız oyuncunun ameliyat olmama sebebi ise sahalara geç dönmek.

O dönem bıçak altına yatmayıp tek çapraz bağla idare eden Hollandalı yıldızın diğer çapraz bağı da iflas etti, sonuçta bu noktaya gelindi.

Fenerbahçe'ye geldiğinden beri sürekli sakatlıklarla boğuşan Van Persie, sarı-lacivertli taraftarların sabrını iyice taşırdı.