İsveç basını Östersunds'un galibiyetini manşetlere taşıdı: "Galatasaray küçük düştü"

İsveç basın Östersunds'un galibyetini manşetlere taşıdı: "Galatasaray küçük düştü"​
İsveç basın Östersunds'un galibyetini manşetlere taşıdı: "Galatasaray küçük düştü"​

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. Tur ön eleme turunda, deplasmanda İsveç ekibi Östersunds takımına 2-0 mağlup olması, İsveç basınında geniş yankı buldu...

Maçtan bir gün önceki basın toplantısında Tudor'un 'Kura çekilene kadar Östersunds'u tanımıyordum' sözlerine atıfta bulunan SVT Sport'ta 'Galatasaray Teknik Direktörü Tudor maçtan önce Östersunds'u tanımadığını söylemişti. Şimdi artık tanıyordur' ifadesi dikkat çekti.

Cehenneme hoş geldin Galatasaray
İsveç'in önde gelen gazetesinde Therese Strömberg imzasıyla yayınlanan maç analizinde sarı-kırmızılı taraftarlarla özdeşleşmiş 'Cehenneme hoşgeldin' sloganına atıfta bulunuldu: "Hava 9 derece. Yağmur var rüzgar var. Östersunds da yapması gereken her şeyi yaptı. Cehenneme hoş geldin Galatasaray".
Cehenneme hoş geldin Galatasaray İsveç'in önde gelen gazetesinde Therese Strömberg imzasıyla yayınlanan maç analizinde sarı-kırmızılı taraftarlarla özdeşleşmiş 'Cehenneme hoşgeldin' sloganına atıfta bulunuldu: "Hava 9 derece. Yağmur var rüzgar var. Östersunds da yapması gereken her şeyi yaptı. Cehenneme hoş geldin Galatasaray".
Sport Lovin: Östersunds Galatasaray'ı küçük düşürdü 
Östersunds Avrupa'daki ilk maçında ne başlangıç yaptı ama! 6 yıl içinde ligleri atlayarak birinci lige çıktı, şampiyon oldu. Şimdi de Avrupa kupalarındaki bu ilk maçını kazandı. Başarı hikayesine devam etti.
Sport Lovin: Östersunds Galatasaray'ı küçük düşürdü Östersunds Avrupa'daki ilk maçında ne başlangıç yaptı ama! 6 yıl içinde ligleri atlayarak birinci lige çıktı, şampiyon oldu. Şimdi de Avrupa kupalarındaki bu ilk maçını kazandı. Başarı hikayesine devam etti.
Östersunds-Posten: İmkansız denileni başardılar 
Östersunds-Posten'de maçın ardından coşku doruğa çıktı. 'Östersunds herkesin imkansız dediğini başardı, Galatasaray gibi bir devi yendi' ifadeleriyle uzun bir başlık atan yerel basının amiral yayın organı, sarı-kırmızılıların rakibi hafife alarak sahaya çıktığı, ev sahibi ekibin cesur oynadığı gibi yorumlara da yer verildi.
Östersunds-Posten: İmkansız denileni başardılar Östersunds-Posten'de maçın ardından coşku doruğa çıktı. 'Östersunds herkesin imkansız dediğini başardı, Galatasaray gibi bir devi yendi' ifadeleriyle uzun bir başlık atan yerel basının amiral yayın organı, sarı-kırmızılıların rakibi hafife alarak sahaya çıktığı, ev sahibi ekibin cesur oynadığı gibi yorumlara da yer verildi.
Aftonbladet: Östersunds %68 turu geçer 
Aftonbladet internet sitesinde maçın ardından anket düzenlendi. İsveçli futbolseverlerin ilk maçın skorundan sonra bir hayli umutlandıkları görüldü. 37 bin kişinin oy kullandığı ankette katılımcıların yüzde 68'i 'Östersunds turu geçer' seçeneğini işaretledi.Kaynak:internethaber
Aftonbladet: Östersunds %68 turu geçer Aftonbladet internet sitesinde maçın ardından anket düzenlendi. İsveçli futbolseverlerin ilk maçın skorundan sonra bir hayli umutlandıkları görüldü. 37 bin kişinin oy kullandığı ankette katılımcıların yüzde 68'i 'Östersunds turu geçer' seçeneğini işaretledi.Kaynak:internethaber