Japonya'yı fair play kurtardı

​Japonya'yı fair play kurtardı.
​Japonya'yı fair play kurtardı.

2018 Dünya Kupası H Grubu son maçında Japonya ile Polonya karşı karşıya geldi. Volvograd Arena'da oynanan mücadelede sahadan galibiyetle ayrılan taraf, 1-0'lık skorla gruptan çıkma umudu olmayan Polonya oldu. Alınan bu sonucun ardından Senegal ile aynı puanda olan Japonya, 1 sarı kart daha az gördüğü için grubu 2. tamamlayarak son 16 turuna kaldı.

Grubun son maçında Polonya’ya 1-0 mağlup olan Asya temsilcisi, Senegalle aynı puanda olmasına rağmen, daha az kart gördüğü için son 16 turuna kaldı.

Rusya’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Kupası’nda H Grubu’nun son maçlarında büyük heyecan yaşandı. Kolombiya, Senegal’i 1-0 mağlup etti. Polonya ise Japonya’yı 1-0 yendi. Bu sonuçların ardından Kolombiya grubu lider tamamlarken, Japonya ile Senegal 4 puan, Polonya ise 3 puanda kaldı.

FAIR PLAY PUANI TURU GETİRDİ

Senegal’le, puanın yanı sıra tüm averajları da eşit olan Japonya, daha az kart görmesi nedeniyle gülen taraf oldu. 3 maç sonunda 4 sarı kart gören Japonya, 6 sarı kartlı Senegal’i Fair Play puanıyla geride bıraktı ve adını üst tura yazdırdı.