Kayserispor'a transfer yasağı

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, teknik heyetle fikir alışverişinde bulunuyor.
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, teknik heyetle fikir alışverişinde bulunuyor.

FIFA, Kayserispor'a 1 dönem transfer yasağı cezası verdi. Devre arasında transfer yapamayacak olan Kayserispor'a neden transfer yasağı getirildiği de ortaya çıktı. Sarı kırmızılı ekip, Adnane Tighadouini'ye maddi sorumluluklarını zamanında yerine getiremedi için transfer cezasına çarptırıldı.

Spor Toto Süper Lig’de ekonomik sıkıntılardan kurtulmaya çalışan Kayserispor’a FIFA’dan 1 dönem transfer yasağı cezası geldi. Kayserispor Başkan Vekili Naci Bedir, FIFA’dan gelen cezayı doğruladı.

Alt sıralardan kurtulmanın hesabını yapan, birçok oyuncusu sakat ve cezalı olan sarı kırmızılılar, ligin devre arasında transfer yapamayacak. Kayserispor kulübü, eski futbolcusu Adnane Tighadouini’ye sorumluluklarını zamanında yerine getiremediği için ceza aldı.

Naci Bedir stadyumda düzenlenen törende takımı ve taraftarları alkışlıyor.
Naci Bedir stadyumda düzenlenen törende takımı ve taraftarları alkışlıyor.

KAYSERİSPOR NEDEN TRANSFER YASAĞI CEZASI ALDI?

  • 2015-2016 sezonunda İspanya’nın Malaga takımından kiralık olarak transfer edilen Fas asıllı Adnane Tighadouini’ye ödenmesi gereken 150 bin avroyu zamanında ödemeyen Kayserispor, önce FIFA’lık oldu ardından da ceza aldı.

Kayserispor Başkan Vekili Naci Bedir, süreç ile ilgili olarak, "Geçmişte transfer edilen bir futbolcuya karşı yükümlülüklerini zamanında yerine getiremeyen kulübümüze para ve transfer yasağı cezası geldi. Kulübümüze 150 bin Avro, 75 bin Frank faiz ve avukatlık masrafları, 1 dönem transfer yapamaz cezası verildi. Normalde 5 bin Frank ceza gelecekti. Ancak Kayserispor’un FIFA’da fazla dosyası olmasından ötürü en üst seviyeden ceza verildi" dedi.

Adnane Tighadouini rakibiyle ikili mücadelede...
Adnane Tighadouini rakibiyle ikili mücadelede...

Kayserispor Başkan Vekili Naci Bedir, kulüp olarak bu sezon başında 150 bin avro ve 75 bin frank cezayı ödediklerini de söyleyerek, "Para cezasını ödememize rağmen transfer yasağı cezasını kaldırtamadık. FIFA yetkilileri, bize bu cezayı ya devre arası ya da sezon sonunda çekme hakkı tanıdı. Sezon sonunda daha büyük sıkıntı oluşacağı için, bu cezamızı devre arasında çekmeyi tercih ettik. Yani bu sezon ligin devre arasında transfer yapamayacağız" açıklamasında bulundu.

ADNANE TIGHADOUINI KİMDİR?

  • Adnane Tighadouini, 2015-2016 sezonunda İspanya’nın Malaga takımından kiralık olarak transfer edilmişti. Kayserispor forması ile toplam 7 maça çıkan ve sadece 177 dakika sahada kalan Fas asıllı futbolcu, kendisine ödenmesi gereken 50 Bin Avro maaşın 3 kez ödenmemesinden ötürü FIFA’ya başvurmuştu.
Bu gönderiyi Instagram'da gör

⏱️ Sadece 13 saniyede 0-1'den, 1-0'a...

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()