Kocaman'dan genç futbolcuya: Ozan gibi olma

​Kocaman'dan genç futbolcuya: Ozan gibi olma

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, genç oyuncu Eljif Elmas'a bu sözlerle uyardı...

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Eljif Elmas'a Ozan Tufan örneğini gösterdi ve onu ikaz etti.

Akşam'ın haberine göre; Robin van Persie’nin takımdan ayrılmasıyla birlikte genç yeteneğin ligin ikinci yarısında Sarı-Lacivertli formayı giymesinde bir engel kalmadı. 18 yaşındaki Makedon oyuncu, Antalya kampında gösterdiği performansla Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın gözüne girmeyi başardı. Eljif ile yakından ilgilenen deneyimli çalıştırıcı, oyuncusunu Antalya’da yapılan çift kale maçlarında as takımda oynattı. Son düzenlendiği basın toplantısında Makedon oyuncunun kurtarıcı olarak gösterilmesinin herkese zarar vereceğini söyleyen Kocaman, Eljif Elmas ile bir görüşme yaptı.

“Her zaman ayakların yere bassın”

Genç futbolcu, forma şansı bulabilmek için çok çalışıyor.
Genç futbolcu, forma şansı bulabilmek için çok çalışıyor.

Genç oyuncusuna F.Bahçe’nin geleceği için önemli olduğunu söyleyen Kocaman, “Antalya kampında gösterdiğin performanstan dolayı çok mutluyum. Gün geçtikçe daha iyi olacaksın. Sen bu kulübün geleceği için önemlisin. Ama her zaman ayakların yere bassın. F.Bahçe forması giymek herkese nasip olmaz. Sen ve Oğuz Kağan, F.Bahçe formasını çok uzun süre giyeceksiniz. Ligin ikinci yarısında da mutlaka sana bir şans gelecektir. Tüm konsantreni futbol hayatına vermelisin. Ozan Tufan’ın yaptığı hatalar sana örnek olsun. Senin yanında olacağım. Sende çalışmalarına devam et” ifadelerini kullandı.

“Desteğiniz benim için çok önemli”

Hocasının bu uyarıları karşısında Eljif, “Bana güvenmeniz benim için çok önemli. F.Bahçe formasına layık olmak için tüm gücümle çalışacağım. Sizinle birlikte gelecekte daha iyi yerlere geleceğimden hiç şüphem yok” diye konuştu. Eljif Elmas’ın 18 yaşına girmesiyle birlikte Sarı-Lacivertliler, futbolcunun sözleşmesine iki yıl daha ekledi. 17 yaşında olduğu için 3 yıllık yapılan anlaşma geçtiğimiz günlerde 2022’ye kadar uzatıldı. 18 yaşındaki genç oyuncuyu Avrupa’nın birçok kulübü yakından takip ediyor. Lyon’dan gelen 10 milyon euroluk teklif Sarı-Lacivertliler tarafından kabul edilmemişti.