Kocaman'dan şok sözler: Başında kan görseydim...

​Kocaman'dan şok sözler: Başında kan görseydim...
​Kocaman'dan şok sözler: Başında kan görseydim...

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı perşembe akşamı tatil edildi. Ancak olaylar sıcaklığını koruyor. Şenol Güneş'in başının yarıldığı olaylarla ilgili teknik direktör Aykut Kocaman çok konuşulacak sözler sarf etti.

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final Rövanş maçında Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Karşılaşma yaşanan olaylar nedeniyle yarım kaldı. Mücadelenin ardından Aykut Kocaman'ın söyledi sözler ise bir hayli dikkat çekici.

Hürriyet'e konuşan Kocaman'ın röportajından öne çıkanlar:

"Çakmak ortada yok"

Fenerbahçe misafir takımın hocasının kafasını yardı. Ama bakıyorsunuz, kafayı yardığı söylenen çakmak ortada yok. Sadece Şenol Güneş’e değil kim olursa olsun herhangi bir canlıya bir şey atılması yanlış. Bunu kınıyorum net. Sportif mesleğimin bitmesi bile umurumda değil. Bu konuda en net ve kararlı tavrı koyarım. Ama bir de neler olduğuna bakmak lazım.

"Görevliye sordum"

Şimdi olayların o anına gelelim. Şenol Güneş’in yere düştüğünü gördüm. Ani bir refleksle hemen yanına koştum. Yanımda Hasan Çetinkaya’da vardı. Hocanın yanındaki bir görevliye sordum. "Herhangi bir şey yok" dedi. Görüntüde de var. Olayların çıkma nedenin Tolga Zengin’in tartışması olduğunu gördüm. Ne yapıyorsun dedim Tolga’ya. Tolga ile konuşurken, hocanın çıktığını görmedim.

"Kafasında kanama görmedim"

Aykut Kocaman, Şenol Güneş'in başında kan görmediğini söyledi.nFotoğraf: AA
Aykut Kocaman, Şenol Güneş'in başında kan görmediğini söyledi.nFotoğraf: AA

Fakat Şenol Güneş’in kafasında bir açık kanama, bu anlamda müdahaleyi gerektirecek bir durum görmedim. Sonra ne oldu bilmiyorum. Görüntülere bakın. Bende de var. Size göndereyim. Hoca yere düştükten sonra kulübede oturuyor. Yanında da kulüp doktoru var. O anda bir kanama veya yarılma olsa müdahale orada yapılmaz mı? Şenol Güneş’in kafasına 5 dikiş atıldı. Bütün her şey bu cümle üzerinden başlıyor. Lanetliyorum, sahaya ya da birine bir şey atılmasını. Kınıyorum. Ama o dikişin abartılmasını da kınıyorum. Doktorun ya da Şenol Güneş’in bu konuda bir açıklama yapması gerekiyor.

"Eğer görseydim..."

Fenerbahçe spor dünyasının ana lokomotifi. Son zamanlarda çok üstümüze geliyorlar. Hasan Çetinkaya’nın kafası kanadı dikiş atılmadı. Mehmet Topal’ın başı yarıldı, sargıyla oyuna devam etti. Bizim hiç aklımıza gelmedi dikiş attırmak. Bütün bunlar ve Fenerbahçe’ye yapılanlar insanın canını acıtıyor. Statlardaki vahşeti lanetliyorum. Ama olayların saptırılmasını da lanetliyorum.Çok hırpalanıyoruz. Ben Şenol Güneş’in başında o kanı görseydim, lanet olsun maça da futbola da derdim. Meselenin özü sadece Fenerbahçe vahşeti denilerek saptırılamaz. Her şeyin yerli yerine oturtulması lazım.

"Vahşet yaşanıyor"

Vahşet yaşanıyor tribünlerde tamam. Ama özellikle bizim yaşımızdaki insanların 50, 60, 70 yaşına gelmiş insanların bu noktada daha dikkatli davranması gerekmez mi? Bakın maçın birinci dakikasından 57. dakikasına kadar ne ben, ne kulübedeki arkadaşlarım ne de oyuncularım, Pepe’nin kırmızı kartı da dahil oyunu hakemi rakibi ve taraftarı provoke etmedik. Ama karşı tarafın oyunu 1. dakikadan itibaren bizi tahrik etmek üzerine kuruluydu. Bizi nereye çekmek istediklerini tahmin edebiliyordum. Oyuncularımı çağırdım. Rakip yumruk da atsa, tekme de atsa bir kişi bile dokunmayacak dedim. Vahşi bir provokasyon, bu Fenerbahçe böyle algısı yaratılmak isteniyor.