20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Liverpool'dan 30 yıl sonra rekorla gelen şampiyonluk

Liverpool, bitime 7 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti
Liverpool, bitime 7 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti

Manchester City'nin deplasmanda Chelsea karşısında puan kaybetmesinin ardından Liverpool, 30 yıl aradan sonra Premier Lig şampiyonluğunu ilan etti. Liverpool böylece bitime 7 hafta kala Premier Lig tarihinde en erken şampiyon olan takım unvanına sahip oldu.

İçindekiler

Liverpool, Premier Lig'de şampiyonluğa ulaştı. Manchester City'nin Chelsea'ye 2-1 mağlup olmasıyla birlikte Liverpool, İngiltere'de 30 yıl sonra şampiyon oldu.

30 yıl aradan sonra şampiyon

Manchester City, ligin bitimine 7 hafta kala Liverpool'un 23 puan gerisine düştü ve rakibinin şampiyonluğa ulaşmasına engel olamadı.

En son 1990'da şampiyon olan Liverpool, 30 yıllık hasretine son vererek şampiyonluk sayısını 19'a çıkardı.

Klopp: İnanılmaz bir şey

Liverpool'un menajeri Klopp şampiyonluk sonrasındaki ilk mesajaında "Söyleyecek söz bulamıyorum. İnanılmaz bir şey" ifadelerini kullandı.

Guardiola: Liverpool bunu hak etti

Manchester City'nin teknik direktörü Pep Guardiola ise "Her zaman kazanamayız, bu mümkün değil. Liverpool bu şampiyonluğu hak etti ve kendilerini kutluyorum" şeklinde konuştu.