Loris Karius, Beşiktaş’taki sözleşmesini feshetti

Loris Karius
Loris Karius

Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen Karius, maaşını alamadığı için FIFA'ya yaptığı başvuru sonrasında siyah-beyazlı kulüpten sözleşmesini feshederek ayrıldı. Alman file bekçisi, Premier Lig ekibi Liverpool'a dönecek.

Beşiktaş’a geldiğinde iki yıllık kiralık sözleşmesi imzalayan Loris Karius, alacaklarını alamadığı için FIFA’ya yaptığı başvuru sonrasında sözleşmesini tek taraflı feshetti. Alman file bekçisinin belgeleri, siyah-beyazlı kulübe ulaştı.

Teknik direktör Sergen Yalçın, daha önce yaptığı açıklamada Karius’un gelecek sezon kadroda olmayacağını belirtmişti. Eğer Süper Lig koronavirüs nedeniyle verilen aranın ardından Beşiktaş kalecisi Utku Yuvakuran ve Ersin Destanoğlu koruyacak.

Instagram hesabından veda etti

Loris Karius, Instagram hesabından yayınladığı bir videoya şu veda sözlerini ekleyerek siyah-beyazlılara veda etti;

“Beşiktaş kariyerimin bu şekilde sona ermesi üzücü ama bu durumu çözebilmek adına her şeyi yaptım. Aylarca sabırlı davrandım, yönetimle defalarca konuştum. Geçen yıl da benzer şeyler olmuştu. Bu kulüpte oynamak benim için büyük keyifti. Beşiktaş, bu kadar tutkulu taraftarın desteğine sahip olduğu için gurur duyabilir. Beni iyi zamanda da, kötü zamanda da desteklediniz. Sizi en iyi şekilde hatırlayacağım. Tüm takım arkadaşlarıma, teknik ekibe, kulüp çalışanlarına teşekkür ediyorum. Geldiğim ilk günden beri beni çok iyi ağırladınız. Şampiyon Beşiktaş.”