Lucas Silva futbolu bırakıyor mu?

Ülkesi Brezilya’da gelecek vaat eden futbolcular arasında gösterilen ve 2015 yılının ocak ayında Real Madrid’e transfer olan Lucas Silva’nın futbolu bırakacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.2014-2015 sezonunun devre arasında Real Madrid'e 12 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer olan Lucas Silva, futbolseverleri üzdü. Bir kalp hastalığı olduğu ortaya çıkan 23 yaşındaki futbolcunun kariyeri hakkında beklenmedik gelişmeler yaşanmaya başladı.

23 yaşında

                  Lucas Silva Borges, 16 Şubat 1993'de Brezilya'nın Bom Jesus de Goiás bölgesinde dünyaya geldi.
23 yaşında Lucas Silva Borges, 16 Şubat 1993'de Brezilya'nın Bom Jesus de Goiás bölgesinde dünyaya geldi.
Futbol dolu hayat

                  Brezilya'da bir çocuğun futbol oynaması kadar doğal başka bir şey olamaz herhalde. O nedenle Silva da kendini bildi bileli futbol topunun peşinde koştu.
Futbol dolu hayat Brezilya'da bir çocuğun futbol oynaması kadar doğal başka bir şey olamaz herhalde. O nedenle Silva da kendini bildi bileli futbol topunun peşinde koştu.
2005 yılında başladı

                  Ön libero mevkiinde görev alan Silva, 2005 yılında AE Ovel'in altyapısında kariyerine adım attı.
2005 yılında başladı Ön libero mevkiinde görev alan Silva, 2005 yılında AE Ovel'in altyapısında kariyerine adım attı.
Cruzeiro’ya imza attı

                  Sambacı, 2007'de AE Ovel altyapısından Cruzeiro'ya transfer oldu.
Cruzeiro’ya imza attı Sambacı, 2007'de AE Ovel altyapısından Cruzeiro'ya transfer oldu.
502 dakika oynadı

                  Genç futbolcu 1 Ocak 2012'de Cruzeiro B Takımı'ndan Nacional-MG'ye kiralandı. Burada 8 maça çıkan Silva, 502 dakika sahada kaldı.
502 dakika oynadı Genç futbolcu 1 Ocak 2012'de Cruzeiro B Takımı'ndan Nacional-MG'ye kiralandı. Burada 8 maça çıkan Silva, 502 dakika sahada kaldı.
Beğeni toplamaya başladı

                  26 Nisan 2012'de ise genç futbolcu Cruzeiro'ya geri döndü. Silva, Cruzeiro'da sergilediği performansla göz doldurmaya başladı. Sambacı 2012-2013 sezonunda çıktığı 23 maçta 2 de gol attı.
Beğeni toplamaya başladı 26 Nisan 2012'de ise genç futbolcu Cruzeiro'ya geri döndü. Silva, Cruzeiro'da sergilediği performansla göz doldurmaya başladı. Sambacı 2012-2013 sezonunda çıktığı 23 maçta 2 de gol attı.
Kendini geliştirdi

                  Brezilya'nın gelecek vaat eden futbolcuları arasında gösterilmeye başlanan Silva, 2013-2014 sezonunda ise 35 maça çıktı.
Kendini geliştirdi Brezilya'nın gelecek vaat eden futbolcuları arasında gösterilmeye başlanan Silva, 2013-2014 sezonunda ise 35 maça çıktı.
Dünya devine imza attı

                  23 Ocak 2015'te ise Silva, 12 milyon Euro bonservis bedeliyle Real Madrid'e imza attı.
Dünya devine imza attı 23 Ocak 2015'te ise Silva, 12 milyon Euro bonservis bedeliyle Real Madrid'e imza attı.
Yalnızca 9 maç

                  La Liga'da 8 maça çıkan ve sahada 334 dakika kalan Silva, Şampiyonlar Ligi'nde de yalnızca Schalke 04 maçında 90 dakika forma giydi.
Yalnızca 9 maç La Liga'da 8 maça çıkan ve sahada 334 dakika kalan Silva, Şampiyonlar Ligi'nde de yalnızca Schalke 04 maçında 90 dakika forma giydi.
Fransa kariyeri başladı

                  Real Madrid, genç yıldızını tecrübe kazanması için 27 Ağustos 2015'te Marsilya'ya kiraladı.
Fransa kariyeri başladı Real Madrid, genç yıldızını tecrübe kazanması için 27 Ağustos 2015'te Marsilya'ya kiraladı.
Kendini ispat etti

                  Silva; Fransa Ligue 1'de 22, Avrupa Ligi'nde 6, Coupe de France'de 3 ve Coupe de la Ligue'da 2 karşılaşmada forma giydi.
Kendini ispat etti Silva; Fransa Ligue 1'de 22, Avrupa Ligi'nde 6, Coupe de France'de 3 ve Coupe de la Ligue'da 2 karşılaşmada forma giydi.
Kalp sorunu yaşıyor

                  Galatasaray'ın transfer listesinde de yer alan Silva, geçtiğimiz günlerde Sporting Lizbon'a kiralık olarak imza atmak için Portekiz'e gitti. Burada yapılan bir takım testlerin ardından futbolcunun bir kalp sorunu yaşadığı ortaya çıktı.
Kalp sorunu yaşıyor Galatasaray'ın transfer listesinde de yer alan Silva, geçtiğimiz günlerde Sporting Lizbon'a kiralık olarak imza atmak için Portekiz'e gitti. Burada yapılan bir takım testlerin ardından futbolcunun bir kalp sorunu yaşadığı ortaya çıktı.
Güzel haber geldi

                  Futbolu bırakacağı ileri sürülen Silva, dedikodulara sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Silva “Futbolu bırakmıyorum” sözleriyle hayranlarına rahat bir nefes aldırdı.
Güzel haber geldi Futbolu bırakacağı ileri sürülen Silva, dedikodulara sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Silva “Futbolu bırakmıyorum” sözleriyle hayranlarına rahat bir nefes aldırdı.
Peki şimdi ne olacak?

                  Silva'nın birkaç hafta dinlendirildikten sonra Sporting'e transferi hakkında karar verileceği öğrenildi.
Peki şimdi ne olacak? Silva'nın birkaç hafta dinlendirildikten sonra Sporting'e transferi hakkında karar verileceği öğrenildi.