Mardin'de daha önce görülmemiş tepki: Sahadaki çukurları battaniyeyle kapattı

​Mardin'de daha önce görülmemiş tepki: Sahadaki çukurları battaniyeyle kapattı
​Mardin'de daha önce görülmemiş tepki: Sahadaki çukurları battaniyeyle kapattı

Mardin 1. Amatör Lig’de mücadele eden Nusaybin Gençlerbirliği takımının kalecisi Ahmet Ay, ligin açılış maçında sahadaki çukurları battaniye ile kapatarak, yetkililere daha önce görülmemiş bir tepki gösterdi.

Nusaybin Şehir Stadyumu’ndaki zeminin tahriş olması nedeniyle özellikle kalecilerin olduğu bölüm büyük zarar gördü.

Kalecilerin büyük zorluk çektiği sahada Nusaybin Gençlerbirliği kalecisi Ahmet Ay, açılan çukurları evden getirdiği battaniye ile kapattı.

Ay, rakip kalecinin sakatlanmaması için devre arasında battaniyeyi rakip kaleciye verdi. Tepkisini çektiği videoyla sosyal medya hesabından paylaşan Ahmet Ay, "Sahanın zemini çok kötü ve sert. 8 yıldır bu zeminin değiştirilmesi lazım ama kimse değiştirmiyor. Yetkili yok, TFF’ye sesleniyoruz. Milyon dolarlık paralar veriliyor kulüplere bari buranın sahasını değiştirin. Eğer değiştiremiyorsanız dileneceğiz. Top gelirse ben bu zemine nasıl atlayayım. Atlayamam, atlarsam bir yerimi sakatlarım" dedi.

Penaltı noktasında açılan çukuru gösteren Ay, "Buraya topu koysan vursan top Suriye’yi geçer. Allah için sahamıza destek istiyoruz. Yetkililerin bir an önce sahaya sahip çıkmasını istiyoruz" diye konuştu.

İşte o görüntüler;