Marsilya'dan PSG'ye ince gönderme: Penaltıyı sen kullan

Penaltı tartışması boyut değiştirdi: Penaltıyı sen kullan, hayır sen kullan
Penaltı tartışması boyut değiştirdi: Penaltıyı sen kullan, hayır sen kullan

Ezeli rakipler, sosyal medya üzerinden birbirlerine alaycı mesajlar attı. PSG'nin iç meselesi olan 'penaltı tartışması' iki kulüp arasında başka bir atışmaya neden oldu.

Geçen hafta Neymar ile Edinson Cavani'ninLyon maçı sırasında yaşadıkları penaltı tartışması, PSG ile ezeli rakibi Marsilya arasında da bir polemiğin fitilini ateşledi.

Marsilya dün resmi Twitter sayfası üzerinden PSG'nin iki yıldızı arasındaki tartışmaya ilişkin ironik bir ileti paylaştı. "Marsilya'da çatışma" başlığıyla gönderilen iletide, Marsilyalı iki futbolcunun fotoğrafının altına "Penaltıyı sen kullan", "Hayır sen kullan" şeklinde bir diyalog yerleştirilerek, Neymar ile Cavani arasındaki tartışmaya gönderme yapıldı.

Marsilya'nın bu tweet'i kısa sürede oldukça fazla sayıda etkileşim alırken, mesajın muhatabı olan PSG cephesinden yanıt da gecikmedi. Marsilya'nın yaptığı gibi iki futbolcusunun olduğu bir fotoğrafa hayali bir diyalog ekleyen Paris ekibi, "Onların herhangi bir oyuncusunun bu sezon ceza sahasına girdiğini gördün mü?" "Hayır. Ve penaltı kazanacaklarını umuyorlar" sözleriyle rakibine alaycı bir şekilde cevap verdi.

Fransa'nın iki köklü kulübü arasında geçen bu atışma, sosyal medyada büyük yankı buldu.

Ligue 1'de şimdiye kadar çıktığı 6 maçı da kazanarak lider konumda bulunan PSG bu süre zarfında 21 gol atarken, 10 puanı bulunan Marsilya ise 9 kez fileleri havalandırdı.

PSG ile Marsilya,22 Ekim'de oynanacak 10. hafta maçında karşı karşılaşacak.